Andrzej Ostrowski Andrzej Ostrowski 12.04.2016 14:51
BioWare krytykuje Sony za PS4,5
2747V

BioWare krytykuje Sony za PS4,5

PS4,5 lub PS4K - takie na chwilę obecną krążą nazwy w związku z przebijającym się do mediów projektem Sony. Nie wszystkim jednak podoba się taka idea, o czym wspomniało BioWare, zarzucające Sony, że zaprzecza idei konsoli i tworzy właśnie piekło dla deweloperów.

W dość świeżym wywiadzie, udostępnionym w ramach serwisu GameSpot, Greg Zeschuk, współtwórca BioWare, skrytykował Sony, zwracając w mocnych słowach uwagę, że firma zaprzecza idei konsoli i tworzy właśnie piekło dla deweloperów.

Wielokrotne iteracje tej samej konsoli to będzie olbrzymi wrzód na dupie wystrzelony wprost w twarz idei tego, czym jest konsola.

Trochę trudno nie przyznać tutaj racji, gdyż koncepcja dokupowania kolejnych części czy nowej wersji tej samej konsoli, jest generalnie mało zachęcająca. Z drugiej strony należy pamiętać, że to nie jest żadna nowość, gdyż branża ponad 25 lat temu już przeżyła tego typu eksperymenty, które ostatecznie zakończyły się porażką. To były jednak inne czasy, a Sony w swoim pomyśle nie jest osamotnione, gdyż podobne podejście ma Nintendo. Zeschuk został zapytany także, jak coś takiego wpłynie na samą produkcję gier.

Jeśli już coś takiego się stanie, trzeba będzie to po prostu zaakceptować i pozwolić deweloperom robić swoje. Należy jednak pamiętać, że jeśli zespół skupia się nad tworzeniem tytułu pod jedną platformę, to osiąga dużo lepsze rezultaty.

Czy w erze opóźniania co chwilę premier lub wydawania niedokończonych gier, może wydarzyć się coś jeszcze gorszego? Zobaczymy.

Źródło: http://www.gamespot.com/articles/bioware-founder-on-ps4xbox-one-upgrades-itd-be-a-g/1100-6438664/

Tagi: bioware playstation 4 sony