Paweł Musiolik Paweł Musiolik 11.04.2016 08:40
Stardew Valley bliżej konsol
508V

Stardew Valley bliżej konsol

Mocno inspirowany serią Harvest Moon, będący aktualnie najnowszym PC-towym hitem Stardew Valley prawdopodobnie trafi na konsole. Nie wiemy jeszcze kiedy, ale pierwsze przymiarki pod konsolową wersję zostały podjęte.

Część z was może nie kojarzyć produkcji, która ostatnio pojawiła się na PC-tach. Jeśli jednak kiedykolwiek mieliście do czynienia z Harvest Moon: Back to the Nature (PS One) lub równie świetnym Friends of Mineral Town, to wiecie ile frajdy może sprawić prowadzenie farmy. W Stardew Valley zasady gry są wręcz identyczne - trafiamy na wieś i musimy po prostu doprowadzić naszą farmę do porządku.

Za całą grą stoi jeden człowiek - Eric Barone, który w rozmowie z MCV UK przyznał, że jest zainteresowany wydaniem konsolowej wersji gry i pierwsze przymiarki zostały poczynione. Barone aktualnie rozmawia z kilkoma deweloperami, którzy zaoferowali pomoc w przeniesieniu gry na konsole. Ale niestety, zanim wszystko nie zostanie dograne na ostatni guzik - deweloper postanowił sprawy zbytnio nie komentować.

Źródło: http://www.mcvuk.com/news/read/in-the-valley-of-success/0165236

Tagi: playstation 4 Stardew Valley