Rafał Kuźmiński Rafał Kuźmiński 26.02.2016 16:45
Arcade Archives DOUBLE DRAGON II The Revenge pojawiło się na PlayStation 4
806V

Arcade Archives DOUBLE DRAGON II The Revenge pojawiło się na PlayStation 4

Arcade Archives to seria produkcji z automatów z lat 80 i 90 ubiegłego wieku emulowanych na konsolę PlayStation 4. Po Arcade Archives DOUBLE DRAGON (PS4) nadszedł czas na sequel o podtytule "The Revenge".

Arcade Archives DOUBLE DRAGON II The Revenge wyszło pierwotnie w 1989 roku i było bezpośrednią kontynuacją pierwszej części. Nie pojawiło się zbyt wiele zmian, oprawa graficzna i dźwiękowa stała na tym samym poziomie, chociaż animacje uległy nieznacznej poprawie. 

Rozgrywka to nadal standardowy beat'em up, więc nasze zadanie ogranicza się do ciągłej eliminacji nadchodzących adwersarzy dzięki szerokiemu wachlarzowi ciosów i podążaniu we wskazanym kierunku. Na końcu każdego etapu napotkamy bossa, który będzie nieco większym wyzwaniem. Historia opiera się na motywie zemsty, dziewczyna głównego bohatera, Marian, została zamordowana, więc wyrusza on dopilnować, by odpowiedzialni za to ludzie zostali ukarani.

Emulacja pozwala na używanie przycisku Share do robienia zrzutów ekranu i nagrywania materiałów wideo. Podobnie jak w pierwowzorze tak i na PlayStation 4 będzie istniał tryb kooperacyjny do dwóch osób. Z okazji premiery tej wersji ekipa przenosząca ten tytuł przeprowadziła wywiad z oryginalnym twórcą DOUBLE DRAGON, czyli Yoshihisa Kishimoto.

Czy uważacie, że emulowanie gier sprzed niespełna 30 lat ma jakiś sens? Czy warto, żeby młodsi gracze dowiedzieli się, jak dawniej wyglądała zabawa na automatach? A może sami wspominacie te czasy i lubicie od czasu do czasu sięgnąć po taką produkcję?

Źródło: http://blog.eu.playstation.com/2016/02/26/beat-em-up-classic-double-dragon-ii-the-revenge-arrives-on-ps4/

Tagi: arcade archives Arcade Archives DOUBLE DRAGON II The Revenge galeria playstation 4