Patryk Jankowski Patryk Jankowski 15.02.2016 10:19
Cliff Bleszinski mógł pracować nad Silent Hills, ale odmówił Hideo Kojimie
566V

Cliff Bleszinski mógł pracować nad Silent Hills, ale odmówił Hideo Kojimie

Silent Hills (PS4) mogło zebrać wokół siebie aż trzech ambitnych twórców. Hideo Kojimę, Guillermo Del Toro i jak się okazuje również Cliffa Bleszinskiego. Ten ostatni musiał jednak odmówić, bo rozpoczął prace nad nową marką i nie mógł odpowiedzieć na zaproszenie Kojimy.

Twórca popularnej serii Gears of War wyjawił, że otrzymał propozycję współpracy nad grą Silent Hills (PS4) od Hideo Kojimy. Wspomniany Cliff Bleszinski mógł zatem pracować u boku twórcy Metal Gear Solid V: The Phantom Pain (PS4) oraz świetnego twórcy horrorów Guillermo Del Toro. Niestety, musiał odmówić.

Projekt tej oryginalnej gry skasowano w kwietniu ubiegłego roku, ale nadal inspiruje wielu mniejszych producentów do tworzenia podobnych horrorów.

Cliff Bleszinski dopiero teraz zdecydował się ujawnić informacje o zaproszeniu do współpracy. Jak twierdzi, musiałby się przenieść do Los Angeles, a nie lubi tego miejsca. Dodatkowo na negatywną odpowiedź z jego strony wpłynął fakt rozpoczęcia prac nad nową marką. Co ciekawe, jak sam stwierdził na Twitterze, mógłby spartolić prace nad Silent Hills (PS4).

Wracając do samego Hideo Kojimy, to zajmuje się On aktualnie nowym projektem we współpracy z Sony, a ostatnio podróżował po świecie w towarzystwie Marka Cerny'ego. Trzeba cierpliwie czekać na zapowiedź nowej gry tego producenta, ale i trzymać kciuki za, bądź co bądź, kultową markę Silent Hill i liczyć, że kiedyś powróci.

Źródło: http://www.psu.com/news/29392/Silent-Hills-was-turned-down-by-Cliff-Bleszinski-as-he-thought-hed-f-it-up

Tagi: Cliff Bleszinski Hideo Kojima Kojima Productions Konami playstation 4 Silent Hills