Daniel Stroński Daniel Stroński 15.06.2015 16:20
Wejdź do świata Fallouta już teraz w darmowej aplikacji mobilnej Fallout Shelter
1841V

Wejdź do świata Fallouta już teraz w darmowej aplikacji mobilnej Fallout Shelter

Premiera Fallout 4 (PS4) została zapowiedziana jeszcze na ten rok, ale zanim zaczniemy tę postapokaliptyczną przygodę na dużych konsolach, co powiedzie na darmowe zarządzanie schronem w mobilnym Fallout Shelter?

Fallout Shelter to mobilna aplikacja na smartfony i tablety, w której zarządzamy jednym ze schronów przeciwatomowych. Jako nadzorca, od nas zależeć będzie, co zrobią jego mieszkańcy, w jaki sposób rozbudujemy schron i jak przygotujemy nasz przybytek na ataki wrogów ze świata zewnętrznego.

Utrzymane w stylistyce komiksowego PipBoya, ludzki ze schronu to nasi mali żołnierze - każemy im trenować statystyki S.P.E.C.I.A.L., wyznaczamy odpowiednie zajęcia i wysyłamy do przemierzania Pustkowia. Wcześniej jednak, w zależności od zadania, warto wyposażyć ich w odpowiednią broń i pancerz.

Cała ta strategia ekonomiczna jest do pobrania za darmo i zawiera w sobie mikrotransakcje. Do gry nie jest jednak potrzebne stałe połączenie z Internetem i twórcy zarzekają się, że spokojnie grać można nie wydając ani grosza, po prostu zajmie to więcej czasu.

Gra jest już dostępna na sprzęcie opartym o system iOS (wersja 7.0) i waży 200 MB. Androidowa wersja nadejdzie niebawem:

Jeśli jakimś cudem ominęliście poranne newsy, odsyłamy do rozgrywki z Fallout 4 prawdziwego PipBoya, który zostanie dodany do kolekcjonerki. Premiera dużej gry 10 listopada tego roku.

Źródło: http://toucharcade.com/2015/06/15/fallout-shelter-hands-on-impressions-tiny-vault/

Tagi: Android aplikacja Bethesda Softworks e3 2015 Fallout 4 Fallout Shelter iOS