Mass Effect 5 oficjalnie w fazie produkcji. BioWare ujawnia szczegóły nowego Mass Effecta
BioWare postanowiło świętować wyjątkowy dzień dla fanów serii Mass Effect. Deweloperzy potwierdzili, że pracują nad nową grą i jednocześnie ujawnili szczegóły serialu.
Dzisiaj fani serii Mass Effect świętują wyjątkowy dzień – N7 Day, coroczne wydarzenie organizowane przez BioWare od 2012 roku. To tradycja, podczas której studio dziękuje społeczności za lata wsparcia i celebruje uniwersum galaktycznej sagi poprzez ogłoszenia, retrospekcje, fanarty, a także specjalne promocje i nowości ze świata Mass Effecta.
Z tej okazji BioWare opublikowało nowy wpis na swojej stronie. Mike Gamble, producent wykonawczy marki, odniósł się do ostatnich plotek, według których BioWare może zostać zamknięte. Sytuacja wygląda jednak zupełnie inaczej: kolejna odsłona serii – Mass Effect 5 – weszła w fazę produkcji.
Podobnie jak wy, słyszeliśmy ostatnio plotki. Wyraźnie daliście do zrozumienia, że bardzo zależy wam na tym, co będzie dalej. Zacznijmy więc od wyjaśnienia sprawy: kolejna gra z serii Mass Effect jest w trakcie tworzenia, a EA i BioWare nadal zamierzają opowiadać kolejne historie osadzone w tym uniwersum.
Jak podkreślił zespół w ostatnich miesiącach w pełni skoncentrował się na tworzeniu następnej gry.
Zespół jest teraz skupiony wyłącznie na Mass Effect. Mamy ogromny świat do pokazania, wiele mechanik do zbudowania i jeszcze więcej romansów do zaplanowania. Jesteśmy bardzo podekscytowani tym, nad czym pracujemy, i obiecujemy, że gdy nadejdzie moment, pokażemy coś naprawdę wyjątkowego.
Twórcy przyznają, że ostatnie lata były dla BioWare niezwykle intensywne, ale studio wciąż pozostaje w pełni zaangażowane w rozwijanie uniwersum Mass Effecta. W swoim wpisie Gamble żartobliwie dodał, że dostrzega, jak fani analizują każdy jego tweet w poszukiwaniu ukrytych znaczeń - i choć czasami faktycznie coś tam się kryje, na razie prosi o cierpliwość.
Największym zaskoczeniem okazała się jednak wiadomość na temat serialu „Mass Effect”, nad którym BioWare współpracuje z Amazon Studios. Twórcy ujawnili, że zespół scenarzystów jest już w pełni uformowany, a fabuła serialu została osadzona po wydarzeniach oryginalnej trylogii, w ramach nowej, oryginalnej historii.
Scenarzyści pracują pełną parą i mamy już sporo pomysłów na to, jak serial wpisze się w kanon Mass Effect i gdzie będzie się mieścił w stosunku do nowej gry. Serial będzie opowiadał zupełnie nową historię w ramach chronologii uniwersum i będzie osadzony po wydarzeniach z oryginalnej trylogii. Nie będzie to powtórka historii komandora Sheparda – bo w końcu… to jest WASZA historia, prawda?
Twórcy z BioWare przygotowali kolejny teaser - gracze tym razem szybko natrafili na ukrytą grafikę:
A hidden cypher of the next Mass Effect game has been decoded by fans and links to a page featuring Krogan in battle, presumably after the events of the trilogy:
— Shinobi602 (@shinobi602) November 7, 2025
"Civil War"
➡️ https://t.co/kmu7cKYuAc
Could that be an elder Grunt!? 👀 pic.twitter.com/kpkGFgRZHL
https://t.co/2M3xqd9nWT
— Michael Gamble (@GambleMike) November 7, 2025
Source for you to download a 300 dpi version to print if you want