Warzone 2100

Warzone 2100

6,7
28 oceny

Ocena wg platformy:

PC 6.4
PSone 6.8

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Pumpkin Studios
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strategiczna
Śr. czas:
25 godzin
Premiery
Świat:
05.1999
Europa:
2000
Producent:
Pumpkin Studios
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strategiczna
Śr. czas:
25 godzin
Premiery
Świat:
05.1999
Europa:
2000

Warzone 2100 - opis gry

Warzone 2100 to gra strategiczna wyprodukowana przez Pumpkin Studios i wydana przez Eidos Interactive na komputerach osobistych oraz na PlayStation. W swoim czasie tytuł ten wyróżniała zwłaszcza trójwymiarowa oprawa graficzna, która była novum dla gatunku RTS-ów.

2100 to rok, w którym toczy się akcja gry. Ziemia została zniszczona po tym, jak w wyniku błędów komputera odpalane zostały ładunki nuklearne, które dość mocno przetrzebiły ludzkość. Na powstałym w ten sposób pustkowiu uchowały się niewielkie grupy niedobitków, które walczą o supremację i poszukują cennych technologicznych artefaktów z minionej epoki.

 

Największą atrakcją Warzone 2100 jest trójwymiarowa grafika, która wpływa zarówno na prezentację, jak i gameplay. Podczas rozgrywki możemy swobodnie obracać kamerę, robić przybliżenia, oraz używać elementów otoczenia do naszych celów, np. skorzystać z naturalnych przeszkód, żeby uchronić się przed ogniem nieprzyjaciela. W grze pojawia się kilka frakcji oraz zwykli cywile, zwani scavengerami.

 

Ważną częścią rozgrywki jest poszukiwanie wspomnianych artefaktów, którzy służą naszym siłom do rozbudowywania potencjału bojowego (a możliwości są ogromne pod tym względem). Znaleźć możemy je w pozostałościach po zniszczonych obiektach i jednostkach wroga. Wspomnieć również warto, iż konieczność wykradania sprzętu wiąże się z faktem, że przeciwnicy posiadają lepszy sprzęt na starcie misji, dlatego musimy działać z głową starannie planując kolejne działania.

 

Misje można w sumie podzielić na trzy rodzaje. Są to te, w których mamy nieograniczoną ilość czasu, te, w których musimy wykonać wytyczne przed jego upływem, oraz misje ‘wyjazdowe’, w którym należy przetransportować część sił na teren znacząco oddalony od bazy.

Wideo - Warzone 2100

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych