Uncharted: Fortuna Drake'a

Uncharted: Fortuna Drake'a

Ocena wg platformy:

PS3 8.3

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Naughty Dog
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina,   Przygodowa,   Akcja
Śr. czas:
14 godzin
Premiery
Świat:
19.11.2007
Europa:
07.12.2007
Polska:
07.12.2007
Producent:
Naughty Dog
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina,   Przygodowa,   Akcja
Śr. czas:
14 godzin
Premiery
Świat:
19.11.2007
Europa:
07.12.2007
Polska:
07.12.2007

Uncharted: Fortuna Drake'a - opis gry

Uncharted: Drake’s Fortune to przygodowa gra akcji stworzona przez studio Naughty Dog i wydana przez SCEE na konsolę PlayStation 3 w Europie w grudniu 2007 roku. Amerykański deweloper wyprodukował wcześniej serię Crash Bandicoot na pierwsze PlayStation oraz trylogię Jak & Daxter na PS2.

Grę otwiera sekwencja, w której Nathan "Nate" Drake wyławia z dna oceanu trumnę Sir Francisa Drake’a, przodka Nate’a, którego pierścień posiada Nathan. Głównemu bohaterowi towarzyszy blondwłosa dziennikarka Elena Fisher, która zamierza wykorzystać materiał o Sir Francisie w filmie dokumentalnym. Jednakże jedyną rzeczą, jaką bohaterowie znajdują w trumnie, jest tajemniczy dziennik napisany przez przodka Nate’a, w którym zawarta jest lokalizacja legendarnego złotego miasta - El Dorado. Zdaniem protagonisty odnalezienie tego miejsca było dla Sir Drake’a priorytetem, dlatego udał on własną śmierć, aby w spokoju i tajemnicy skupić się na poszukiwaniach mitycznego miasta. Nate wraz z Eleną i wieloletnim przyjacielem, Sullivanem, wyruszają w podróż z nadzieją odszukania El Dorado.

Rozgrywka w Uncharted: Drake’s Fortune stanowi kombinację gry z gatunku action/adventure, platformera 3D oraz trzecioosobowej strzelaniny. Elementy platformowe zmuszają Nate’a do ciągłych skoków, wspinania się oraz podciągania przy pomocy liny. W grze zawarto kilka sekwencji, w czasie których gracz musi wykazać się refleksem i zręcznością, gdy konstrukcja, na której aktualnie przebywa postać, zaczyna się zawalać. Aby przedostać się do następnej lokacji najczęściej należy zmierzyć się z mniej lub bardziej skomplikowaną zagadką logiczną, przy rozwiązywaniu której Drake’owi przydatny okazuje się dziennik przodka (który otwieramy, wciskając Select). Bohater często zmuszony jest stosować siłowe rozwiązania, a wymiany ognia wyglądają podobnie jak w Gears of War - należy umiejętnie korzystać z dostępnych osłon, nie dając zajść się od flanki nacierającym przeciwnikom. Natham zbiera broń i amunicję zabitych oponentów, lecz jednocześnie unieść może zaledwie dwie bronie oraz granaty. Eksploracja ogranicza się do szukania skarbów poukrywanych przez twórców.

Pod względem oprawy Uncharted prezentuje się olśniewająco, uchodząc za jedną z najlepiej wykonanych gier na PlayStation 3. W oczu rzuca się przede wszystkim świetnie wykonane otoczenie oraz doskonała animacja postaci. Za ścieżkę dźwiękową z wpadającym w ucho motywem przewodnim stoi Greg Edmonson.

Wideo - Uncharted: Fortuna Drake'a

Komentarze (82)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych