Star Wars: Episode III Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III Revenge of the Sith

6,4
31 oceny

Ocena wg platformy:

DS 6.5
PS2 6.3
XBOX 6.3
GBA 7.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
The Collective
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Akcja,   Bijatyka chodzona
Śr. czas:
10 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
05.05.2005
Europa:
05.05.2005
Polska:
13.05.2005
Producent:
The Collective
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Akcja,   Bijatyka chodzona
Śr. czas:
10 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
05.05.2005
Europa:
05.05.2005
Polska:
13.05.2005

Star Wars: Episode III Revenge of the Sith - opis gry

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith to gra akcji wyprodukowana The Collective i wydana przez LucasArts. Tytuł ukazał się na konsolach PlayStation 2, Xbox, Game Boy Advance i Nintendo DS. Powstał on na podstawie filmu o tej samej nazwie.

Produkcja studia The Collectivewiernie odwzorowuje wydarzenia ukazane w trzeciej części drugiej trylogii Gwiezdnych Wojen, koncentrując się na perypetiach Anakina Skywalkera i jego mentora Obiego-Wan Kenobiego. Obie te postacie są grywalne podczas rozgrywki. 

Wersje ze stacjonarnych i przenośnych konsol trochę się od siebie różnią. Na PS2 i Xboxie na przejście czeka siedemnaście leveli, które poprzetykane są fragmentami filmu pchającymi fabułę naprzód. Jeśli chodzi o rozgrywkę, to nasi podopieczni dysponują trzema rodzajami podstawowych ataków: słaby (ale szybki), średni i najmocniejszy (a zarazem najwolniejszy). Z umiejętności tych da się klecić combosy. Do tego dochodzą też kopniaki, ciosy pięścią, możliwość interakcji z otoczeniem, umiejętności obronne (np. odbijanie pocisków blastera) itd. W grze zaimplementowano także elementy systemu rozwoju pozwalające usprawniać posiadane umiejętności.

Oprócz trybu fabularnego dostępny jest również multiplayer dla dwóch osób, który przypomina bijatykę z pojedynkami jeden na jednego. Mamy w nim kilka postaci do wyboru, nie tylko Anakina i Obiego-Wana, ale też np. Dartha Vadera, Mace’a Windu czy hrabiego Dooku.

Na konsolach przenośnych (za produkcję tych wersji odpowiadał Ubisoft) założenia są w gruncie rzeczy podobne, choć grom bliżej jest do klasycznych dwuwymiarowych chodzonych bijatyk. Podczas zmagań towarzyszą nam dwa wskaźniki, które po nabiciu pozwalają odpalić specjalne techniki. Na NDS-ie twórcy zaimplementowali dodatkowo trójwymiarową minigierkę w postaci strzelanki z udziałem statków kosmicznych.

Na konsolach przenośnych również dodano multiplayer. Na NDS-oe mamy do czynienia ze wspomnianą kosmiczną strzelanką, a na GBA ze specjalnymi misjami, które możemy przechodzić ze znajomymi. 

Wideo - Star Wars: Episode III Revenge of the Sith

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video
Youtube video

Komentarze (1)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych