Shinsekai: Into the Depths

Shinsekai: Into the Depths

6,5
2 oceny

Ocena wg platformy:

NS 6.0
Mobile 7.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Capcom
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Logiczna,   Zręcznościowa
Premiery
Świat:
19.09.2019
Europa:
19.09.2019
Polska:
19.09.2019
Producent:
Capcom
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Logiczna,   Zręcznościowa
Premiery
Świat:
19.09.2019
Europa:
19.09.2019
Polska:
19.09.2019

Shinsekai: Into the Depths - opis gry

Shinsekai: Into the Depths to dwuwymiarowa gra logiczno-zręcznościowa wyprodukowana i wydana przez Capcom. Tytuł ukazał się pierwotnie na urządzeniach przenośnych z systemem iOS, stanowiąc część oferty usługi Apple Arcade, a później trafił też na Nintendo Switch.

Produkcja Capcom nie stawia szczególnego nacisku na fabułę. Historia ma tu charakter raczej pretekstowy. Gra pozwala nam się wcielić w nurka, który znalazł się w śmiertelnej pułapce. Mianowicie po pewnej katastrofie, która zdewastowała świat, znalazł się on pod powierzchnią wody przykrytą grubą warstwą lodu. Jako jedyny ocalały musi się uwolnić, co oczywiście nie będzie proste. Przedzierając się przez niezbadane głębiny, czekają na niego rozliczne niebezpieczeństwa w postaci potworów morskich i nie tylko.

Dalsza część tekstu pod wideo

Shinsekai to dwuwymiarowa gra logiczno-zręcznościowa przypominająca nieco serię metroid i inne podobne tytuły. Nasz nurek przedziera się tu przez kolejne podwodne lokacje, gdzie czekają na niego rozmaite wyzwania: zarówno te zręcznościowe, jak i eksploracja. Fakt, iż akcja rozgrywa się pod powierzchnią wody nie jest tu bez znaczenia. Wpływa to nie tylko na ruchy naszego podopiecznego, które wykonywane są w jakby spowolnionym tempie, ale na inne kwestie, które powinniśmy mieć na względzie: ilość stale kurczącego się tlenu oraz ciśnienie. 

Jak wspomniano, gra czerpie niemało z serii Metroid, a co z tym idzie - istotne znaczenie ma tutaj eksploracja. Warto węszyć po kątach, gdyż w ten sposób dostać się możemy do pomieszczeń skrywających przydatne przedmioty, a dzięki nim z kolei rozbudowujemy sprzęt nurka. Zyskujemy między innymi więcej miejsca w inwentarzu, nowe bronie, a nawet łódź podwodną na dalszym etapie zmagań. A im lepszy sprzęt na podorędziu posiadamy, tym więcej miejsc stoi przed nami otworem.

Shinsekai można ukończyć w kilka godzin. 

Wersja na Nintendo Switch oferowała dodatkowe warianty rozgrywki: Another Dive (odpowiednik time attack z innych gier), Hardcore Mode (wyższy stopień trudności) i Jukebox Mode pozwalający wybierać oraz modyfikować muzykę lecącą w tle.

Wideo - Shinsekai: Into the Depths

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper