In Other Waters

In Other Waters

8,0
1 oceny

Ocena wg platformy:

NS -
PC 8.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Jump Over The Age
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa
Premiery
Świat:
03.04.2020
Europa:
03.04.2020
Producent:
Jump Over The Age
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa
Premiery
Świat:
03.04.2020
Europa:
03.04.2020

In Other Waters - opis gry

In Other Waters to gra przygodowa wyprodukowana przez studio Jump Over The Age i wydana przez Fellow Traveller. Tytuł ukazał się na komputerach oraz konsoli Nintendo Switch.

Akcja In Other Waters rozgrywa się w dalszej przyszłości, gdy możliwa stała się kolonizacja kosmosu. Historia kręci się wokół biolog Ellery Vas, która zostaje wysłana na obcą, słabo poznaną planetę Gliese 677Cc. Na miejscu okazuje się, że baza jest pusta, a jej mentor w tajemniczych okolicznościach zniknął. Vas musi więc go odnaleźć. W tym celu będzie musiała zbadać głębiny dziwnego oceanu.

W In Other Waters, wbrew temu czego można by się spodziewać, nie przejmujemy kontroli nad wspomnianą bohaterką, tylko sztuczną inteligencją jej nowoczesnego skafandra do nurkowania. Najważniejszym elementem rozgrywki jest skanowanie. Po wykonaniu tej czynności sonar wykrywa punkty na mapie, które następnie możemy sprawdzić. Zawierają one rozmaite informacje, np. o faunie i florze oceanu. Vas może też zabrać ze sobą próbki, które będzie mogła zbadać w bazie. Oprawa graficzna produkcji Jump Over The Age jest schludna, lecz jednocześnie bardzo minimalistyczna.

W grze nie ma wyzwań zręcznościowych, a liczba zagadek jest niewielka (te sprowadzają się do odpowiedniego korzystania ze wspomnianych próbek). Na uwagę zasługują jednak konwersacje między bohaterką a AI, czyli nami. W ich trakcie mamy możliwość wyboru odpowiedzi, choć ograniczają się one do prostego “tak” lub “nie. O ile na początku Vas jest wycofana, z czasem coraz bardziej się otwiera i dzieli swoimi przemyśleniami na różne tematy. Gra bierze na blat kilka motywów, jak np. natura istot żywych i sztucznych, katastrofa ekologiczna itd. 

In Other Waters można przejść w ok. dziesięć godzin.

Wideo - In Other Waters

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper