Shifters

Shifters

5,5
8 oceny

Ocena wg platformy:

PS2 5.5

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
3DO
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja
Premiery
Świat:
26.04.2002
Europa:
26.04.2002
Producent:
3DO
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja
Premiery
Świat:
26.04.2002
Europa:
26.04.2002

Shifters - opis gry

Shifters to gra action-adventure wyprodukowana i wydana przez The 3DO Company. Tytuł ukazał się tylko na PlayStation 2. Był on kontynuacją Warriors of Might and Magic.

Fabuła - Shifters

Akcja Shifters rozgrywa się w fantastycznym uniwersum Might & Magic przypominającym europejskie średniowiecze. A przynajmniej na początku tak jest. W królestwie, w którym mieszka główny bohater Allerion (główny bohater Warriors of Might and Magic), zaczynają się dziać dziwne rzeczy. Znikąd zaczynają się pojawiać śmiertelnie niebezpieczne przedziwne bestie polujące na ludzi, ciche wioski zastępują konstrukcje ze stali i z silnikami parowymi, a nasz podopieczny zyskuje specjalną zdolność pozwalającą mu zmieniać kształty. Dlaczego - nie wiadomo. Allerion musi znaleźć odpowiedź na to pytanie i przy okazji dotrzeć do źródeł wspomnianych niepokojących zjawisk.

Rozgrywka - Shifters

Choć gra rozgrywa się w uniwersum Might & Magic, produkcja 3DO nie ma zbyt wielu wspólnego z tymi najpopularniejszymi częściami serii, czyli strategiami turowymi. Tutaj mamy do czynienia z action-adventure, a przede wszystkim z “action”. Nasz podopieczny odwiedza sześć ‘światów’, w których szlachtuje napotykane monstra. Czasami wizyta w takim świecie, kończy się starciem z bossem, ale nie zawsze ma to miejsce. W grze zaimplementowano pewne elementy RPG. Alleriona opisują trzy parametry, a te można usprawniać jeśli wbijemy wyższy level i otrzymamy punkty umiejętności do rozdysponowania.

Największą atrakcją jest jednak zdolność zmieniania formy przez głównego bohatera. Może on się przemienić w ponad dwadzieścia różnych ‘stworzeń’/istot. Niektóre przemiany są niezbędne jeśli chcemy się dostać do niektórych ukrytych miejscówek.

Wideo - Shifters

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych