Warriors of Might and Magic

Warriors of Might and Magic

4,6
13 oceny

Ocena wg platformy:

PC 4.0
PS2 5.0
PSone 5.3
GBC 1.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
3DO
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG akcji
Premiery
Świat:
07.02.2001
Europa:
06.04.2001
Producent:
3DO
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG akcji
Premiery
Świat:
07.02.2001
Europa:
06.04.2001

Warriors of Might and Magic - opis gry

Warriors of Might and Magic to gra action_RPG wyprodukowana i wydana przez firmę 3DO. Tytuł ukazał się na komputerach osobistych oraz na konsolach PlayStation, PlayStation 2 i Game Boy Color. Konsolowe wersje, choć opierały się na podobnych założeniach, w wielu miejscach mocno się różniły.

Świat gry, jak sama nazwa wskazuje, czerpie inspiracje z uniwersum Might and Magic. Głównym bohaterem jest niejaki Alleron. Historia rozpoczyna się od procesu, który nie ma za wiele wspólnego ze sprawiedliwością. Protagonista zostaje skazany za uprawianie nekromancji i za karę, po pierwsze, nałożona zostaje na niego maska wysysająca życie, a po drugie, zrzucony zostaje do lochów wypełnionych przeróżnymi monstrami. Pierwszym zadaniem Allerona jest wydostanie się z nich.

Pojedynki w produkcji 3DO odbywają się w czasie rzeczywistym. Nasz podopieczny potrafi posługiwać się bronią białą, zaklęciami, a poza tym robi także uniki, blokuje i wyprowadza kontry. Wszystkich zaklęć jest swoją drogą blisko trzydzieści. Nie tylko mogą one zadawać obrażenia, ale też np. spowalniać nieprzyjaciół, podbijać siłę ataku/wytrzymałość/szybkość, przyzywać grupę demonów do pomocy itd.

Zaszlachtowanie przeciwnika dostarcza głównemu bohaterowi doświadczenia. Po wbiciu na wyższy poziom rozwoju otrzymujemy punkty, które następnie możemy rozdysponować, by wpłynąć na cztery parametry Allerona, tzn. might (siłę fizyczną), speed (szybkość poruszania się i ataków), intelligence (wpływa na siłę magii i liczbę MP) oraz endurance (wytrzymałość, czyli maksymalna liczba HP). Jego potencjał bojowy rośnie jednak też za sprawą znajdowanego tu i ówdzie ekwipunku.

Przydatne bywają też przedmioty o różnym zastosowaniu. Co warto przy tej okazji dodać, jedynym sposobem na zregenerowanie zdrowia w grze jest użycie leczniczej mikstury.

Wideo - Warriors of Might and Magic

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video
Youtube video
Youtube video

Komentarze (2)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych