Shadow of Memories

Shadow of Memories

7,2
53 oceny

Ocena wg platformy:

PC 7.7
PSP 6.9
PS2 7.3
XBOX 7.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Konami
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa
Śr. czas:
12 godzin
Premiery
Świat:
22.02.2001
Europa:
30.03.2001
Producent:
Konami
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa
Śr. czas:
12 godzin
Premiery
Świat:
22.02.2001
Europa:
30.03.2001

Shadow of Memories - opis gry

Shadow of Memories jest oryginalną przygodówką, nad którą czuwali twórcy pierwszych odsłon serii Silent Hill. Gra trafiła w 2001 roku na PlayStation 3, natomiast wersjach na Xboxa i PC zadebiutowała rok później. W roku 2009 produkcja pojawiła się także na PlayStation Portable.

Akcja Shadow of Memories rozgrywa się w fikcyjnym, niemieckim mieście – Lebensbaoum. W grze wcielamy się w rolę młodego chłopaka - Eike - którego poznajemy w momencie, kiedy ten zostaje zamordowany. Bohater budzi się w dziwnym pomieszczeniu, gdzie spotyka niejakiego Homunculusa. Ten nie tylko go wskrzesił, lecz także dał mu szansę na zmianę całej sytuacji - Eike otrzymał od niego bowiem Digipad, czyli specjalne urządzenie, które pozwala na manipulację czasem. W trakcie rozgrywki Eikie przenosi się o całe stulecia, przez co akcja obejmuje lata 2001, 1980, 1902 oraz 1580.

 

W trakcie rozgrywki gracz musi prowadzić rozmowy z postaciami niezależnymi, kolekcjonować przedmioty niezbędne do rozwikłania konkretnych zagadek oraz zbierać specjalną energię, niezbędna do działania Digipada (jej skupiska zostały porozrzucane po całym mieście). Podjęte przez nas decyzje oraz wszystkie nasze działania mają wpływ na to, jak będzie wyglądać przyszłość bohatera. W Shadow of Memories funkcjonują dwa zegary - pierwszy z nich reprezentuje czas w erze współczesnej, natomiast drugi przedstawia aktualny czas w erze, w jakiej w danym momencie znajduje się gracz. Kiedy zegar w erze współczesnej wskaże godzinę, w jakiej Eike został zamordowany, konieczne okazuje się ponowne uruchomienie danego rozdziału. Jeśli jednak bohater znajduje się w innej erze, gra zostaje zakończona.

 

Produkcja cechuje się realistyczną oprawą graficzną, której kolorystyka zmienia się w zależności od tego, w jakiej erze w danym momencie się znajdujemy.

Wideo - Shadow of Memories

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video

Komentarze (2)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych