Rule of Rose

Rule of Rose

7,4
39 oceny

Ocena wg platformy:

PS2 7.4

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Punchline
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Horror
Śr. czas:
13 godzin
Premiery
Świat:
19.01.2006
Europa:
03.11.2006
Producent:
Punchline
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Horror
Śr. czas:
13 godzin
Premiery
Świat:
19.01.2006
Europa:
03.11.2006

Rule of Rose - opis gry

Rule of Rose to survival horror stworzony przez japońskie studio deweloperskie Punchline i wydany przez firmę 505 GameStreet w listopadzie 2006 roku wyłącznie na konsolę PlayStation 2. Premierze gry towarzyszyły ogromne kontrowersje w związku z obecnością scen erotycznych z udziałem nieletnich dziewcząt.

Akcja przenosi nas do Anglii z roku 1930. Początkowe intro ukazuje bawiące się, rozweselone dzieci (można odnieść wrażenie, że z dość zamożnej familii), a wszystko ukazano w pozytywnej atmosferze. Następnie widzimy autobus linii nocnej z dwójką pasażerów wyłaniający się z ciemności na pierwszy plan. Lekko zaspaną dziewczynę budzi kilkuletni chłopiec, wręczając jej książkę i prosząc, by ją przeczytała. Jennifer, bo tak ma na imię panienka, przyjmuje upominek od dziecka. Chwilę później autobus zatrzymuj się, a chłopiec ucieka w głąb lasu. Jak się później okazuje kilkuminutowy filmik jest prologiem do gry, a dziewiętnastoletnia Jennifer, którą chwilę wcześniej podziwialiśmy, jest główną bohaterką Rule of Rose. Jej miejscem zmagań będzie upiorny sierociniec, w którym zaczynają rozgrywać się sceny jak z najgorszego koszmaru.

Dalsza część tekstu pod wideo

 

W kwestii rozgrywki Rule of Rose mocno przypomina Frobidden Siren, które powstało zresztą w tym samym studio. Produkcja Punchline to psychologiczny horror, w którym gracz z perspektywy trzeciej osoby kieruje bohaterką, eksplorując kolejne lokacje. Solą gry są dwa elementy: zagadki logiczne o bardzo różnym stopniu skomplikowania oraz ucieczka przed groteskowymi potworami. Prócz sierocińca zwiedzamy także inne lokacje. Jedną z nich jest między innymi ogromnych rozmiarów sterowiec-wieloryb, a naszym nadrzędnym celem jest wydostanie się z niego. Głównym problemem stojącym na przeszkodzie jest fakt, iż Jennifer jest więźniem pewnej grupy dziewcząt. W związku z tym na bohaterkę zostały nałożone liczne restrykcje. Protagonistka co miesiąc musi zostawić w wyznaczonym punkcie wymagany podarunek. Jeśli postąpi zgodnie z nakazami, przejdzie dalej, w przeciwnym wypadku - zginie. Nagrodą jest również awans w swoistym rankingu prowadzonym przez działaczki organizacji Red Cranyon Aristocrats. Ekwipunek wojowniczej Jennifer to widelec, nóż, gazrurka, toporek, a z mocniejszych rzeczy należy wymienić pistolet. Walcząc, wygląda czasami nieco dziwnie, należy jednak pamiętać, że jest tylko delikatną kobietą.

 

Graficznie Rule of Rose to jeden z najlepiej wyglądających horrorów na PlayStation 2. Odpowiedni klimat buduje również oprawa audio. Wiolonczela w połączeniu z basowymi aranżacjami wypadają bardzo dobrze i powodują w niektórych momentach mocniejsze bicie serca.

Wideo - Rule of Rose

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video
Youtube video

Komentarze (6)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper