Syberia

Syberia

8,1
106 oceny

Ocena wg platformy:

NS 7.1
PC 8.2
DS 8.0
PS2 7.9
XBOX 8.3

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Microids
Wersja językowa:
Pełne wsparcie języka polskiego Pełna
Gatunek:
Przygodowa
Śr. czas:
13 godzin
Premiery
Świat:
18.06.2002
Europa:
18.06.2002
Polska:
26.11.2002
Producent:
Microids
Wersja językowa:
Pełne wsparcie języka polskiego Pełna
Gatunek:
Przygodowa
Śr. czas:
13 godzin
Premiery
Świat:
18.06.2002
Europa:
18.06.2002
Polska:
26.11.2002

Recenzja redakcji

Recenzja: Syberia (PS3)
Zdjęcie kalwa

kalwa

5.0
Recenzja: Syberia (PS3)

Syberia - opis gry

Syberia jest klasyczną przygodówką point & click, do której scenariusz przygotował legendarny już Benoit Sokal. Produkcja została wydana w 2002 roku na PC, rok później na PlayStation2 i Xboxa, natomiast w 2008 roku na Nintendo DS. W 2017 roku tytuł zadebiutował na Nintendo Switchu.

Gracz wciela się w rolę Kate Walker, młodej prawniczki, która udaje się do Europy w celu dopełnienia formalności związanej z przejęciem pewnej fabryki zabawek przez firmę, w której jest zatrudniona. Na miejscu okazuje się jednak, że jej właścicielka nie żyje, a jedyny spadkobierca jej majątku, Hans Voralberg, zajął się poszukiwaniem tytułowej Syberii – wyspy, na której podobno wciąż żyją mamuty. Pannie Kate nie pozostaje zatem nic innego, jak ruszyć jego śladem.

Choć właściwa akcja gry rozpoczyna się w niewielkiej, francuskiej wiosce Valadilene, Kate zawita również do niemieckiego Barrockstadt, gdzie studiował Voralberg, a także do Komkolzgradu, w którym mieszczą się postkomunistyczne kopalnie, by w końcu dotrzeć do położonego na wschodzie Rosji Aralbad. W trakcie rozgrywki na naszej drodze stają najrozmaitsze zagadki, a kluczem do sukcesu jest uważna obserwacja elementów otoczenia, pozyskiwanie informacji od postaci niezależnych, umiejętność kojarzenia faktów i właściwego wykorzystywania przedmiotów, jakie wpadają w ręce bohaterki. Warto nadmienić, że w grze zaimplementowano kilka poziomów trudności, które dostosowują rozgrywkę do indywidualnych umiejętności gracza. W trudnych momentach z pomocą przychodzi również kamera, która ustawia się w taki sposób, by na ekranie zmieścił się jak największy obszar odwiedzanej przez nas w danym momencie lokacji. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, by spojrzeć na świat oczyma bohaterki i przyjrzeć się z bliska poszczególnym przedmiotom lub urządzeniom.

Na szczególną uwagę nietypowy styl, jakim może się poszczycić oprawa graficzna Syberii. Ten bowiem w wielu przypadkach przywodzi na myśl steampunk, co nadaje omawianej produkcji specyficzny charakter. Podczas zabawy gracze mogą podziwiać nie tylko monumentalne budowle, lecz także gigantyczne maszyny, z których działaniem związane są obecne w grze łamigłówki.

Wideo - Syberia

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video

Komentarze (8)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych