Road Rash II

Road Rash II

7,8
9 oceny

Ocena wg platformy:

SMD 7.8

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Electronic Arts
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Wyścigi
Śr. czas:
11 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
1992
Europa:
1992
Producent:
Electronic Arts
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Wyścigi
Śr. czas:
11 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
1992
Europa:
1992

Road Rash II - opis gry

Road Rash II to gra wyścigowa z udziałem motocykli wyprodukowana i wydana przez Electronic Arts tylko na Mega Drive. “Dwójka” wprowadziła kilka znaczących zmian do formuły serii, które potem stały się jej integralną częścią. Według niemałej liczby fanów Road Rash II to najlepsza odsłona cyklu.

Road Rash to seria gier wyścigowych, która wymaga od nas nie tylko szybkiej jazdy, ale także cwaniactwa. W drugiej części serii rywalizacja odbywa się w kilku stanach Ameryki. By zaliczyć wyścig, musimy zająć premiowaną lokatę, czyli jedno z trzech pierwszych miejsc. Po spełnieniu tego warunku przeskakujemy do następnego wyścigu, a jeśli zaliczymy ich pięć odblokowujemy dostęp do nowego ‘zestawu’ gwarantującego większe wyzwanie.

 

Road Rash II wprowadza zwłaszcza dwie nowości do formuły cyklu. Pierwsza to obecność broni. W “jedynce” mogliśmy zdzielić rywala, co wiązało się z konkretnymi obrażeniami niezależnie od sytuacji. Tutaj natomiast różne bronie oddziałują inaczej - jedne pozbawiają większej ilości energii, inne mniejszej. Drugie novum to natomiast nitro. Daje ono naszej maszynie boosta, pozwalając jej rozwijać większe prędkości przez pewien określony czas.

 

Wyścigi mają miejsce na autostradach, toteż musimy zważać na ruch drogowy oraz inne przeszkody mogące pojawić się na trasie, np. kamienie. Za starty w rozmaitych zawodach otrzymujemy pieniądze, a te możemy następnie przeznaczyć na kupno lepszych motocyklów.

 

Poza możliwością ścigania się w pojedynkę gra oferuje także multiplayer dla maksymalnie dwóch osób. Możemy dzięki niemu stoczyć pojedynek jeden na jednego lub z udziałem kilkunastu innych zawodników.

 

Na marginesie warto wspomnieć, że Road Roash II posiada bardziej intuicyjny interfejs graficzny (względem pierwszej części) oraz system generujący hasła pozwalające kontynuować zabawę bez utraty dotychczasowych osiągnięć.

Wideo - Road Rash II

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych