F-Zero

F-Zero

7,5
21 oceny

Ocena wg platformy:

SNES 7.5

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Nintendo
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Wyścigi
Premiery
Świat:
21.10.1990
Europa:
04.06.1992
Producent:
Nintendo
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Wyścigi
Premiery
Świat:
21.10.1990
Europa:
04.06.1992

F-Zero - opis gry

F-Zero to gra wyścigowa reprezentująca podgatunek tzw. future-racerów - tytułów, w których rywalizacja odbywa się w bliższej lub dalszej przyszłości. Produkcja Nintendo była protoplastą tych gier ukazując się w 1990 roku na SNES-ie.

Rywalizacja przedstawiona w F-Zero rozgrywa się w XXVI wieku. Znudzeni multimiliarderzy tworzą nowy sport na bazie Formuły 1 z superszybkimi futurystycznymi poduszkowcami. Gracz ma tu do dyspozycji czterech zawodników - każdy z innym pojazdem posiadającym unikalne dla siebie wady i zalety.

 

Podczas zawodów maszyny osiągają zawrotne prędkości bez większych trudów przekraczając granicę 500 km/h. Naszym celem jest oczywiście wygrana w wyścigu, ale musimy nie tylko wyprzedzić rywali, ale także zważać na to, by nie zniszczyć swojego pojazdu (o jego stanie informuje specjalny wskaźnik widoczny na ekranie) przez nazbyt nieuważną jazdę (w razie wpadek do dyspozycji mamy ratujący skórę pit-lane, które znajduje się w okolicach linii startu-mety).

 

Wyścig składa się z pięciu okrążeń. Każde z nich musimy pokonywać na wyższej pozycji, by nie zostać zdyskwalifikowanym. Po każdym okrążeniu otrzymujemy też boosta, którego możemy użyć w odpowiednim momencie (na torach znajdują się ponadto specjalne pola zwiększające szybkość naszej maszyny). Jeśli przegramy, a mimo to będziemy mieć na liczniku odpowiednią ilość punktów, gra da nam kolejną szansę na osiągnięcie lepszego wyniku.

 

Do wyboru są dwa warianty rozgrywki. Najważniejszy to Grand Prix, w którym ścigać możemy się w trzech ligach - Knight, Queen i King. Każdy kolejny wymaga większych umiejętności. Wszystkich torów jest łącznie piętnaście. Drugi tryb to z kolei Practice, czyli trening. Idealne rozwiązanie dla tych, którzy chcą się podszkolić przed poważniejszymi startami.

Wideo - F-Zero

Komentarze (3)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper