Virtua Racing

Virtua Racing

7,7
9 oceny

Ocena wg platformy:

SAT 7.0
SMD 8.5

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Sega AM2
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Wyścigi
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
14.03.1994
Europa:
16.03.1994
Producent:
Sega AM2
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Wyścigi
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
14.03.1994
Europa:
16.03.1994

Virtua Racing - opis gry

Virtua Racing to gra wyścigowa wyprodukowana przez Sega AM2 i wydana przez Segę. Tytuł ukazał się pierwotnie na automatach, a później został przeniesiony też na sprzęty domowe - Mega Drive, Saturna oraz PlayStation 2 (jako część składanki Sega Classics Collection). Virtua Racing to jedna z pierwszych w historii trójwymiarowych gier wyścigowych.

Jak wspomnieliśmy na wstępie, Virtua Racing to jedna z pierwszych w historii elektronicznej rozrywki trójwymiarowych gier wyścigowych. Ale choć nie była pierwsza (pierwsze było Winning Run od Namco i Hard Drivin’ Atari), to pod względem czysto technicznym prezentowała się lepiej niż poprzednicy. Obiekty były zbudowane z większej liczby polygonów, było ich generalnie więcej na trasie, framerate był wyższy i stabilniejszy.

 

Wersja na Mega Drive została wydana na cartridge’u ze specjalnym chipem, którego koszty produkcji sprawiły, iż gra była sprzedawana po znacznie wyższej niż normalna cenie (100$/70 funtów). Virtua Racing to przede wszystkim pokaz umiejętności programistów i możliwości konsoli, przez co ilość zawartości nie była porażająca. Na Mega Drive są to trzy tory o różnym stopniu skomplikowania z checkpointami, po których ścigamy się z piętnastoma rywalami na trzech poziomach trudności lub ze znajomym. I… to w zasadzie wszystko.

 

Kolejne wersje gry dodawały więcej nowego. Na 32X, przystawce do Mega Drive, która zwiększała możliwości konsoli, doszły dwa dodatkowe bolidy oraz trasy. Na Saturnie z kolei było siedem nowych tras oraz cztery samochody. Największe novum to jednak tryb Grand Prix, który przywodzi na myśl sezon Formuły 1. Bierzemy w nim udział w serii wyścigów, a za zajęcie pozycji w czołówce otrzymujemy punkty. Wygrywa ten, kto uzbiera ich najwięcej w klasyfikacji generalnej.

Wideo - Virtua Racing

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video

Komentarze (3)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper