Resident Evil Village Gold Edition

Resident Evil Village Gold Edition

7,7
11 oceny

Ocena wg platformy:

PS5 7.3
XSX|S 8.7
PC 8.0
PS4 7.0
XONE -
STADIA -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Capcom
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja,   Horror
Premiery
Świat:
28.10.2022
Europa:
28.10.2022
Polska:
28.10.2022
Producent:
Capcom
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja,   Horror
Premiery
Świat:
28.10.2022
Europa:
28.10.2022
Polska:
28.10.2022

Recenzja redakcji

RE Village Shadows of Rose Recenzja
Mateusz Wróbel

Mateusz Wróbel

7.5
Resident Evil Village Shadows of Rose - recenzja dodatku. Przyzwoite zakończenie przygód rodziny Wintersów
PS5 XSX|S PC PS4 XONE

Resident Evil Village Gold Edition - opis gry

Resident Evil Village Gold Edition to gra action-adventure w konwencji survival horroru wyprodukowana i wydana przez Capcom. Tytuł ukazał się na PC, konsolach PS4, PS5, Xbox One i Xbox Series oraz platformie Google Stadia.

Fabuła - Resident Evil Village

Dalsza część tekstu pod wideo

Akcja rozgrywa się kilka lat po wydarzeniach ukazanych w Resident Evil VII. Po ucieczce z plantacji Bakerów w Luizjanie Ethan i jego żona Mia osiadają w nowym, ustronnym miejscu, gdzie próbują na nowo ułożyć sobie życie. Czas spokoju i gojenia ran po traumach z przeszłości zostaje jednak nieoczekiwanie przerwany wraz z pojawieniem się Chrisa Redfielda, bez mała już legendarnego bohatera, który – bynajmniej nie po bohatersku – bez pardonu i słowa wyjaśnienia brutalnie wkracza w życie rodziny Wintersów. Jaki jest tego powód? Na to i inne pytania odpowiada główny wątek.

Rozgrywka - Resident Evil Village

Styl rozgrywki Resident Evil Village nie uległ zmianie względem poprzedniej (głównej) części cyklu. Wydarzenia obserwujemy tu z perspektywy pierwszej osoby.

Akcja rozgrywa się w tytułowej wiosce na głębokiej wschodnioeuropejskiej prowincji. Twórcy nazywają ją pełnoprawną postacią - na podobnej zasadzie jak robił to Martin Scorsese w przypadku Nowego Jorku czy Wong Kar-Wai (“Chungking Express”, “Upadłe anioły”) opiewający w swych filmach Hong Kong. Gra posiada strukturę świata inspirowaną serią Metroid, tj. ona stosunkowo otwarta, a istotną częścią gameplayu jest kombinowanie z przedmiotami otwierającymi dostęp do nowych lokacji. W tym kontekście warto wspomnieć, że w RE Village kluczowe jest zarządzanie inwentarzem z ograniczoną ilością miejsca.

Gra stara się budować na fundamentach poprzedników - akcja jest bardziej dopracowana (w RE Village pojawia się znacznie więcej rodzajów przeciwników niż w ‘siódemce’), nie brakuje również rozwiązywania łamigłówek czy sprzedawcy oferującego Ethanowi nowe bronie (te da się z czasem usprawniać). Oprócz tego twórcy wprowadzili także nowe rozwiązania. Jednym z nich są polowania. Główny bohater może polować na zwierzęta, a ze zdobytego mięsa przygotowywać posiłki, co niesie z sobą rozmaite korzyści, jak chociażby redukcja obrażeń.

Zawartość - Resident Evil Village Gold Edition

Wersja Gold Edition zawiera grę Resident Evil Village plus fabularne rozszerzenie Shadows of Rose (jego akcja rozgrywa się 16 lat po wydarzeniach z podstawki i pozwala nam wcielić się w córkę Ethana Rose Winters), znany z poprzednich części serii tryb Mercenaries (wśród grywalnych postaci znaleźć można Chrisa Redfielda, Heisenberga i Lady Dimitresu) oraz możliwość przełączenia się na widok z perspektywy trzeciej osoby. 

Gold Edition, podobnie jak podstawka, oferuje także multiplayerową grę Resident Evil Re:Verse.

Wideo - Resident Evil Village Gold Edition

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper