R.C. Pro-Am

R.C. Pro-Am

7,0
8 oceny

Ocena wg platformy:

NES 6.9
SMD 8.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Rare
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Wyścigi
Premiery
Świat:
1987
Europa:
1988
Producent:
Rare
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Wyścigi
Premiery
Świat:
1987
Europa:
1988

R.C. Pro-Am - opis gry

R.C. Pro-Am to gra wyścigowa z udziałem zdalnie sterowanych samochodzików wyprodukowana przez brytyjskie studio Rare z myślą o konsolach Nintendo Entertainment System i Mega Drive. Za wydanie tej pierwszej wersji odpowiadało Nintendo, a drugiej Tradewest.

W R.C. Pro-Am rywalizację przedstawia izometryczna kamera. Wyścigi odbywają się z udziałem czterech zdalnie sterowanych samochodzików. Naszym zadaniem jest zajmować na tyle wysokie lokaty, by dostać się do kolejnych zawodów, czyli zająć miejsce w pierwszej trójce. Jeśli nam się to nie uda, przegrywamy i musimy skorzystać z kontynuacji. Jeśli natomiast przetrwonimy wszystkie kontynuacje, zabawę musimy zaczynać od nowa. Twórcy przygotowali w sumie 24 tory.

 

Podczas wyścigów możemy się natknąć na różne użyteczne dopałki, które zwiększają nasze szanse w rywalizacji z innymi. Można je podzielić na te wspomagające oraz ofensywne. Wśród tych pierwszych znajdziemy boosta, większą maksymalną prędkość, zwiększoną przyczepność i osłony, wśród ofensywnych - rakiety oraz bomby. W obu wersjach zgarniać możemy  literki składające się w słowo “NINTENDO” lub “CHAMPION”, co dostarcza nie tylko punktów, ale także upgrade’uje samochodzik.  Poza tymi dobrami tory są jednak wypełnione również rozmaitymi przeszkodami, np. plamami oleju i kałużami.

 

Wersja na Mega Drive ukazała się pod nieco zmienionym tytułem, tj. Championship Pro-Am. Edycja ta posiadała nie tylko lepszą oprawę graficzną, co oczywiste, ale też kilka innych zmian - większą liczbę zawodników na torze oraz możliwość zapisywania najlepszych czasów. Na sprzęcie Nintendo przepadały one po wyłączeniu konsoli.

Wideo - R.C. Pro-Am

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video

Komentarze (1)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper