Rock n' Roll Racing

Rock n' Roll Racing

7,0
4 oceny

Ocena wg platformy:

PC 7.5
GBA -
SNES 7.0
SMD 6.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Blizzard Entertainment
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina,   Wyścigi
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
04.06.1993
Europa:
31.03.1994
Producent:
Blizzard Entertainment
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina,   Wyścigi
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
04.06.1993
Europa:
31.03.1994

Rock n' Roll Racing - opis gry

Rock n' Roll Racing (pierwotnie znany jako RPM IIto mieszanka wyścigów oraz strzelaniny wyprodukowana przez Silicon & Synapse (przemianowany później na Blizzard Entertainment) we współpracy z Software Creations i wydany przez Interplay Productions 4 czerwca 1993 w USA i 31 marca 1994 w Europie na SNES. W późniejszym czasie ukazały się wersje na Sega Mega Drive (1994, USA), Game Boy Advance (23.06.2003 USA, 15.08.2003 Europa) i 2.05.2014 na Battle.net (PC, Windows).

Produkcja jest kolejną produkcją młodego dewelopera, która silnie inspirowała się RPM Racing, pierwszą grą studia. Pierwotnie zakładano stworzenie pełnoprawnej kontynuacji, jednak wydawca w końcowej fazie projektu dołożył muzykę, na którą pozyskał licencję i zmienił nazwę. Technologicznie natomiast wykorzystuje rozwiązania pierwowzoru (który oparty był o "Racing Destruction Set" z 1985 roku) oraz R.C. Pro-Am studia Rare.

Jest to zatem pozbawiona fabuły gra wyścigowa, gdzie typowa dla gatunku rozgrywka została wzbogacona o mechanikę strzelania, przy czym nie da się wyeliminować wroga, a po wyczerpaniu jego paska zdrowia odradza się on w miejscu, gdzie pozbawiono go życia po kilku sekundach.  Deweloper - poza modyfikacją warstwy wizualnej - zdecydował się na dodanie komentatora, którego rolę pełni Larry Huffman. Z tą produkcją można zapoznać się w rozgrywce rywalizacyjnej do 2 osób albo dla pojedynczego gracza.

W ramach "fabuły" opowiedziana jest historia kierowcy, który to pnie się po szczeblach kariery, przemieszczając się po dywizjach oraz planetach. Jeśli zajmie miejsce na podium, dostaje za to nagrodę finansową, która to może zostać spożytkowana na uzupełnienie uzbrojenia. Dodatkowo na początku każdego sezonu otrzymuje on "hasło", które to wskazuje na stan gry.

Produkcja w wersji na SNES została uhonorowana tytułem najlepszej gry wyścigowej 1993 roku, którą to przyznał magazyn Electronic Gaming Monthly. W przypadku wersji na PC należy wspomnieć, że jest ona ograniczona pod względem zawartości i korzysta z emulacji (ZSNES). Rock n' Roll Racing doczekał się kontynuacji, która to ujrzała rynek jako Red Asphalt w USA i Rock n' Roll Racing 2: Red Asphalt w Europie.

Wideo - Rock n' Roll Racing

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper