Top Gear 2

Top Gear 2

7,1
8 oceny

Ocena wg platformy:

SNES 7.0
SMD 9.0
AMIGA 6.7

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Gremlin Interactive
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Wyścigi
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
1993
Europa:
1993
Producent:
Gremlin Interactive
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Wyścigi
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
1993
Europa:
1993

Top Gear 2 - opis gry

Top Gear 2 to gra wyścigowa wyprodukowana przez brytyjskie studio Gremlin Interactive i wydana przez Kemco. Tytuł, w odróżnieniu od pierwszej części, ukazał się nie tylko na SNES-ie, ale też na Sega Mega Drive (tylko USA) i komputerach Amiga.

Druga część serii Top Gear wprowadza kilka mniej lub bardziej znaczących nowości względem pierwowzoru, który był jedną z pierwszych gier wyścigowych na Super Nintendo. Oprócz poprawionej oprawy graficznej na uwagę w tym kontekście zasługuje dodanie zniszczeń (o stanie samochodu informuje jego plan znajdujący się po lewej stronie ekranu), możliwość grzebania pod maską pojazdu, wpływ warunków pogodowych na sterowanie (gdy np. pada deszcz, musimy zmienić opony) oraz ogólnie rzecz biorąc bardziej wymagający model jazdy.

Podobnie jak w pierwszej części także i tutaj odwiedzamy różne zakątki świata, walcząc o tytuł najlepszego kierowcy. Łącznie szesnaście krajów i sześćdziesiąt cztery miasta. Po zaliczeniu wszystkich wyścigów w danej miejscówce przenosimy się do następnej i otrzymujemy hasło, które umożliwia kontynuowanie zabawy przy kolejnych sesjach z grą. Aby zakwalifikować się do następnego wyścigu, musimy zająć miejsce w pierwszej dziesiątce. W zależności od zajętej pozycji na mecie otrzymujemy pewną liczbę punktów do klasyfikacji generalnej. Jeśli zdobędziemy ich najwięcej, wygrywamy mistrzostwo.

Na starcie otrzymujemy sześć ‘dopałek’ nitro, których użycie podczas wyścigu pozwala znacząco zwiększyć prędkość samochodu. W trakcie rywalizacji możemy też zgarnąć kolejne, podobnie jak pieniądze. Top Gear 2, tak jak pierwowzór, daje możliwość wyboru automatycznej lub manualnej skrzyni biegów.

Za zarobione pieniądze możemy usprawniać samochód, co pozwala wpływać na jego osiągi i tym samym ułatwić sobie życie na dalszych etapach rywalizacji. Poza tym pojazdom można także zmieniać kolor karoserii.

Wideo - Top Gear 2

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video
Youtube video

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper