Puyo Puyo Champions

Puyo Puyo Champions

7,0
2 oceny

Ocena wg platformy:

PS4 7.0
XONE -
NS -
PC -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Sonic Team
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Logiczna,   Zręcznościowa
Śr. czas:
0 godzin
Liczba graczy:
1-8
Premiery
Świat:
25.10.2018
Europa:
07.05.2019
Producent:
Sonic Team
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Logiczna,   Zręcznościowa
Śr. czas:
0 godzin
Liczba graczy:
1-8
Premiery
Świat:
25.10.2018
Europa:
07.05.2019

Puyo Puyo Champions - opis gry

Puyo Puyo Champions (w Japonii Puyo Puyo eSports) to gra logiczno-zręcznościowa wydana przez Segę. Tytuł ukazał się na komputerach oraz konsolach PlayStation 4, Xbox One i Nintendo Switch. Była on kolejną odsłoną serii Puyo Puyo, która tym razem powstała z myślą o e-sportowej rywalizacji.

Rozgrywka w Puyo Puyo Champions, czy szerzej w serii Puyo Puyo, to trochę wariacja na temat popularnego Tetrisa. Na planszy pojawiają się dwie-trzy-cztery złączone ze sobą różnokolorowe kulki (tzw. puyo). Nasze zadanie polega na tym, by je stopniowo usuwać; w przeciwnym razie plansze zostanie zapchana, a my przegramy. Żeby kulki usunąć, należy zestawić co najmniej cztery o tym samym kolorze. W ten sposób zyskamy nieco oddechu, wrzucimy kamyczek w postaci bezbarwnych puyo do ogródka rywala, a przy odrobinie szczęścia sprokurujemy chaina, który usunie jeszcze więcej kulek. 

W grze zaimplementowano mechanikę “fever” znaną z Puyo Pop Fever, jednej poprzednich części serii. Istotne znaczenie ma tu specjalny wskaźnik, który nabijamy wraz z postępami w trakcie rozgrywki. Po włączeniu Fever Mode na planszy pojawia się pewna formacja puyo. My musimy je tak ułożyć, by stworzyć chaina. Jeśli nam się to uda, pojawi się kolejna grupa i tak dalej aż do końca czasu. Pozwala to znacząco nabić licznik punktów i sprawić przykrą niespodziankę drugiej stronie. 

Puyo Puyo Champions jest budżetową propozycją, dlatego gra nie oferuje dużej liczby trybów. W singlu jest to opcja rozgrywania pojedynczych partyjek z przeciwnikiem kierowanym przez sztuczną inteligencję oraz endurance, czyli swego rodzaju survival, w którym próbujemy przetrwać jak najdłużej. W multiplayerze mamy z kolei możliwość rozgrywania potyczek, których wynik zostaje uwzględniony w rankingach, lub czysto towarzyskich. 

Wideo - Puyo Puyo Champions

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

Podobne gry

Więcej gier podobnych do Puyo Puyo Champions