Katamari Damacy Reroll

Katamari Damacy Reroll

7,3
3 oceny

Ocena wg platformy:

PS4 -
XONE 6.0
NS 7.3
PC -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Monkeycraft
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Logiczna,   Zręcznościowa
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
30.11.2018
Europa:
07.12.2018
Producent:
Monkeycraft
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Logiczna,   Zręcznościowa
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
30.11.2018
Europa:
07.12.2018

Katamari Damacy Reroll - opis gry

Katamari Damacy Reroll to gra logiczno-zręcznościowa wyprodukowana przez studio Monkeycraft i wydana przez Bandai Namco. Tytuł ukazał się na komputerach, Nintendo Switch, PS4 i Xbox One. Był on remasterem pierwszej odsłony Katamari Damacy.

Główne założenia nie uległy zmianie. W grze wcielamy się w postać Księcia, syna władcy kosmosu, którego pijackie ekscesy doprowadziły do rozpirzenia wielu gwiazd i ciał niebieskich. Książę dostaje szanse, by zyskać w oczach ojca, który od dawna nie jest zadowolony z jego wzrostu nie przekraczającego 5 cm. Otrzymuje on mianowicie magiczną kulę o nazwie “katamari”, do której przylepia się wszystko co mniejsze od niej, i rusza na Ziemię z ważką misją zdobycia gratów pozwalających odbudować wszechświat.

Książę turla kulę przez domy, ogrody, miasta i inne miejscówki. Wszystkie obiekty, które są mniejsze od katamari, przylepiają się do niej. Wytyczne, jakie otrzymujemy, polegają zwykle na zebraniu odpowiedniej ilość przedmiotów w wyznaczonym czasie. W trakcie zmagań nie jest nam oczywiście zbyt łatwo. Przede wszystkim musimy uważać na zwierzęta i obiekty większe od kuli. Te pierwsze mogą uszczknąć nam ze stanu posiadania, uderzenie w przeszkody kończy się natomiast rozrzuceniem zebranych gratów. By temu przeciwdziałać, musimy zbudować kulę, której nie będzie się imać byle co.

Oprócz podstawowego zadania, Książę może się zaangażować w szukanie specjalnych przedmiotów. Większość z nich nie daje nic więcej oprócz satysfakcji (rzeczy w które można przystroić głównego bohatera), ale zdarzają się też lepsze kąski, np. aparat służący do robienia screenów albo kuzyn naszego podopiecznego.

Kuzyn jest swoją drogą postacią, której możemy używać w trybie multiplayer. Ekran jest wówczas podzielony na dwie części, a rozgrywka polega na tym, by zebrać jak najwięcej przedmiotów w ciągu trzech minut. Gracze mogą sobie uprzykrzać życie, czego najlepszym (a zarazem ostatecznym) przykładem jest możliwość ‘wchłonięcia’ katamari rywala.

Edycja Reroll posiada poprawioną oprawę graficzną, a także zmodyfikowane sterowanie robiące użytek z funkcji joy-conów. W tym kontekście warto dodać, że kulę katamari możemy kontrolować ruchem. 

Wideo - Katamari Damacy Reroll

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych