Lil’ Guardsman

Lil’ Guardsman

0,0
0 oceny

Ocena wg platformy:

PS5 -
XSX|S -
NS -
PC -
PS4 -
XONE -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Hilltop Studios
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Symulacja
Premiery
Świat:
23.01.2024
Europa:
23.01.2024
Producent:
Hilltop Studios
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Symulacja
Premiery
Świat:
23.01.2024
Europa:
23.01.2024

Lil’ Guardsman - opis gry

Lil’ Guardsman to gra przygodowa wyprodukowana przez Hilltop Studios i wydana przez Versus Evil. Tytuł ukazał się na PC oraz konsolach PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series i Nintendo Switch.

Fabuła - Lil’ Guardsman

Dalsza część tekstu pod wideo

Akcja produkcji Hilltop Studios rozgrywa się w świecie inspirowanym klasycznym fantasy, a konkretnie w królestwie Sprawl. Na pierwszy rzut oka to tętniąca życiem i przeżywająca dynamiczny rozwój kraina, w rzeczywistości jednak pod tą fasadą kryje się wiele problemów społecznych. Gra pozwala nam się wcielić w 12-letnią Lil (zdrobnienie od Lilith), która zastępuje ojca na stanowisku strażnika. To od nas zależy, kogo przepuścimy przez zamkowe wrota (uprzednio go przesłuchując). Jeśli podejmiemy złą decyzję, los królestwa może stanąć pod znakiem zapytania.

Rozgrywka - Lil’ Guardsman

Gra pozwala nam się wcielić się w małą Lil’, która w zastępstwie ojca strzeże bram królestwa Sprawl. Te założenia mają bezpośrednie przełożenie na rozgrywkę. Nasza podopieczna przesłuchuje chętnym przekroczenia bram, próbując wybadać ich intencje. Polega ona przy tym nie tylko na swojej (naszej) intuicji. Do dyspozycji bohaterka ma rozmaite narzędzia, jak wykrywacz metali, skaner rentgenowski czy specjalny spray prawdy. Z czasem można je ulepszać.

Używanie przedmiotów nie jest bezkosztowe. Potrzebujemy do tego punktów. Punkty zużywamy też zadając pytania lub prosząc królewskich doradców o opinię. W razie wpadki na podorędziu mamy też Chronometer3000, który pozwala cofnąć się w czasie, choć ma on pewne ograniczenia.

Rozgrywka nie sprowadza się wyłącznie do przeprowadzania przesłuchań. Lil’ może też odwiedzać inne lokacje w mieście, gdzie może np. zobaczyć, jak jej decyzje wpływają na funkcjonowanie społeczności.

Wideo - Lil’ Guardsman

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper