VA-11 Hall-A: Cyberpunk Bartender Action

VA-11 Hall-A: Cyberpunk Bartender Action

8,8
5 oceny

Ocena wg platformy:

PS4 -
NS 9.0
PC 8.8
PS Vita -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Ysbryd Games
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Powieść graficzna
Premiery
Świat:
21.06.2016
Producent:
Ysbryd Games
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Powieść graficzna
Premiery
Świat:
21.06.2016

Recenzja redakcji

Recenzja: VA-11 HALL-A (PS Vita)
9.0
Recenzja: VA-11 HALL-A (PS Vita)

VA-11 Hall-A: Cyberpunk Bartender Action - opis gry

VA-11 Hall-A to tytuł z gatunku visual novel oraz rozwinięcie pomysłu stworzonego na poczet Cyberpunk Jama organizowanego przez serwis itch.io. Gra przedstawia losy pracowników i klientów baru umiejscowionym w świecie przyszłości. Tytuł studia Sukeban Games zadebiutował na platformie Steam w czerwcu 2016 roku, a jego wydawcą zostało Ysbryd Games.

Gracz śledzi wydarzenia z perspektywy Jill, dwudziestosiedmioletniej barmanki w lokalu VA-11 Hall-A. W trakcie pracy, bohaterka spotyka kolejne osoby z najróżniejszych warstw społecznych miasta Glitch City – od energicznej i wesołej prostytutki oraz sprzątacza w muzeum, przez zwykłego kuriera czy przedstawicielkę miejscowych służb porządkowych, po super popularną idolkę i córkę właściciela niemałej korporacji. Przez rozmowy z nimi poznajemy losy konkretnych postaci, ich interakcje między sobą czy naszą bohaterką, ale też kolejne elementy cyberpunkowego świata w którym żyją. Nie brakuje tutaj również humoru i sporej dawki nawiązań do niszowej czy popularnej kultury czasów dzisiejszych. Dialogi między Jill i klientami baru, są przerywane mieszaniem i serwowaniem kolejnych drinków, które przy wielu okazjach wpływają na dalszy rozwój wydarzeń i są głównym elementem który pozwala graczowi na poznanie różnych ścieżek fabuły. Poza barem, bohaterka może oddać się lekturze serwisów internetowych, oddać się zakupom mogącym pomóc w skupieniu się przy pracy i odblokować dodatkowe rzeczy w grze, czy nawet zagrać w shmupową minigierkę.

Graficznie tytuł nawiązuje do japońskich noweli graficznych z lat dziewięćdziesiątych, tworzonych np.: na PC-98. Pomagać ma w tym również synthowa muzyka, stylistycznie czerpiąca tak z klimatów lat 80, jak i klasyków cyberpunku. Podkład dźwiękowy gry można za darmo posłuchać w serwisie bandcamp. Dodatkowo planowane jest darmowy dodatek w postaci odświeżonej wersji prologu gry, oraz wersje na Playstation Vitę i urządzenia mobilne.

Wideo - VA-11 Hall-A: Cyberpunk Bartender Action

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper