Legend of Mana (remaster)

Legend of Mana (remaster)

6,6
5 oceny

Ocena wg platformy:

PS4 8.7
NS -
PC 3.5

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
M2
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG akcji
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
24.06.2021
Europa:
24.06.2021
Producent:
M2
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG akcji
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
24.06.2021
Europa:
24.06.2021

Recenzja redakcji

Legend of Mana Remastered – recenzja gry. Nostalgia bywa wredna
7.0
Legend of Mana Remastered – recenzja gry. Nostalgia bywa wredna
PS4 NS PC

Legend of Mana (remaster) - opis gry

Remaster Legend of Mana to gra action-RPG wyprodukowana przez studio M2 i wydana przez Square Enix. Tytuł ukazał się na komputerach oraz konsolach PlayStation 4 i Nintendo Switch. Był on spin-offem serii Mana/Seiken Densetsu. 

Fabuła - Legend of Mana

Przede wszystkim fabuła w Legend of Mana schodzi na margines. Zostajemy wprowadzeni w świat, w którym dziewięć stuleci wcześniej spłonęło dostarczające życiodajnych energii Drzewo Many, co wywołało wojnę o kurczące się zasoby między rasami. Po tym wydarzeniu Drzewo pogrążyło się we śnie, a poszczególne części świata zaklęto w starożytnych artefaktach. Zadaniem gracza (a nawet graczy, bo można grać we dwóch) jest przywrócić go do dawnej chwały. Możemy wcielić się w dziewczynę lub chłopaka, choć nie ma to większego znaczenia, i podążyć do celu jedną z trzech ścieżek, które wiążą się z wypełnianiem przeróżnych questów (tych jest łącznie 67 plus ostatni wieńczący historię).

Rozgrywka - Legend of Mana

W grze nie tylko eksplorujemy różne miejsca, ale przede wszystkim odtwarzamy je na mapie za pomocą zdobywanych artefaktów. Każda lokacja to co najmniej jeden quest, a każdy z sukcesem wypełniony quest to jeden artefakt. W takiej przykładowej miejscówce mogą się zawierać miasta, dungeony i ruiny.

Sposób prowadzenia potyczek nie zmienił się znacząco względem Seiken Densetsu 3/Trials of Mana. Legend of Mana to RPG z nastawieniem na prowadzenie dynamicznych starć. Nasza postać posiada statystyki, może także zyskiwać punkty doświadczenia, które owocują coraz wyższymi poziomami. W grze do dyspozycji mamy różne rodzaje ekwipunku (możemy je również wykuwać i usprawniać) dzięki którym uczymy się nowych umiejętności (te da się podpiąć pod przyciski pada), a także możliwość tworzenia własnych pomocników (golemów).

Generalnie gra oferuje dużo rozmaitych atrakcji. Questy są przeróżnego typu, a oprócz nich możemy dbać o dom, o ogródek, hodować zwierzaki czy spędzać czas przy minigierkach.

Nowości - Legend of Mana remaster

Remaster Legend of Mana oferuje uwspółcześnioną oprawę graficzną, nowe aranżacje utworów składających się na ścieżkę dźwiękową i minigrę Ring Ring Land pierwotnie dostępną tylko dla posiadaczy PocketStation (urządzenia niewydanego poza Japonią w czasach PS1). 

Wideo - Legend of Mana (remaster)

Komentarze (3)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper