kuso

kuso

0,0
0 oceny

Ocena wg platformy:

NS -
PC -
Mobile -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Mokuzai Studio
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Platformowa
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
07.11.2017
Europa:
07.11.2017
Producent:
Mokuzai Studio
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Platformowa
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
07.11.2017
Europa:
07.11.2017

kuso - opis gry

kuso to dwuwymiarowa platformówka w estetyce retro wyprodukowana i wydana przez Mokuzai Studio. Tytuł ukazał się na komputerach (Windows, Linux, macOS), urządzeniach przenośnych oraz konsoli Nintendo Switch.

Rozgrywka - kuso

Produkcja Mokuzai Studio nie zaprząta sobie głowy opowiadaniem historii. Gra stawia na szeroko pojęty minimalizm. Raz: oprawa graficzna przywodzi na myśl tytuły ze sprzętów 8-bitowych. Dwa: nie uświadczymy tu żadnych wymyślnych mechanik. Postać, nad którą przejmujemy kontrolę, potrafi tylko biegać i skakać.

Podstawowa ‘kampania’ oferuje dwadzieścia pięć poziomów. Pierwsze levele są stosunkowo proste i pozwalają się wdrożyć w rozgrywkę, w późniejszych jednak stopień trudności znacząco rośnie. Co ciekawe, w kuso nie ma przeciwników, chyba że za takich uznać ostrzeliwujące podopiecznego działka. Niebezpieczeństwo stanowią tylko przepaście i przeszkody rozmieszczone na drodze.

Ciekawym patentem jest rozwiązanie z checkpointem. W kuso mianowicie to my decydujemy, gdzie je rozstawić, a ich liczba z jednej strony wpływa na stopień trudności, a z drugiej na notę, jaką otrzymujemy po zaliczeniu levelu (wpływ na nią ma również liczba wpadek i czas przejścia).

Oprócz podstawowych poziomów dostępne są także te z Love (poprzednika kuso), tryb dla speedrunnerów (gra mierczy wówczas czas przejścia na danej planszy), tryb YOLO (przechodzimy level na jednym życiu i bez checkpointów) oraz wyzwania zwane tu osiągnięciami. Gra daje także możliwość wyboru, czy chcemy grać z ograniczoną liczbą żyć. 

Twórcy udostępni także multiplayer na podzielonym ekranie. Mamy w nim do czynienia z wyścigiem. Wygrywa ta osoba, która pierwsza pokona serię leveli. 

Wideo - kuso

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper