Olija

Olija

7,0
2 oceny

Ocena wg platformy:

NS -
PC -
PS4 -
XONE 7.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Skeleton Crew
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja
Premiery
Świat:
28.01.2021
Europa:
28.01.2021
Producent:
Skeleton Crew
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja
Premiery
Świat:
28.01.2021
Europa:
28.01.2021

Olija - opis gry

Olija to dwuwymiarowa gra action-adventure wyprodukowana przez studio Skeleton Crew i wydana przez Devolver Digital. Tytuł ukazał się na PC oraz konsolach Nintendo Switch, Xbox One i PS4.

Fabuła - Olija

Fabuła gry koncentruje się niejakim Faradayu, liderze niewielkiej społeczności z rybackiej wioski. Owa społeczność zmaga się ostatnimi czasy z poważnymi problemami, czego najdobitniejszym przykładem są skromne połowy. By temu zaradzić, główny bohater wraz z grupą śmiałków wyrusza w podróż morską szukać ratunku. Ekspedycja jednak napotyka poważne problemy. Po kilku tygodniach żeglowania statek zostaje zniszczony przez wieloryba. Faraday trafia w rezultacie do Terraphage, tajemniczego kraju inspirowanego kulturą państw azjatyckich oraz marynarskimi legendami i opowieściami.

Rozgrywka - Olija

Zadaniem głównego bohatera jest uratowanie swoich towarzyszy i stawienie czoła wszelkim możliwym niebezpieczeństwo. Nasz podopieczny dysponuje różnymi rodzajami uzbrojenia, np. rapierem, dużym dwuręcznym mieczem czy kuszą. Najważniejszy na jego wyposażeniu jest jednak legendarny harpun, który przydaje się nie tylko do rozprawy z nieprzyjaciółmi, ale też w trakcie eksploracji. Możemy nim bowiem rzucić, a następnie błyskawicznie przenieść się w miejsce, w które się wbił.

Struktura gry jest zasadniczo liniowa, choć w niektórych sytuacjach mamy możliwość wyboru, do której lokacji się udać. Schemat wygląda następująco: musimy zdobyć klucze otwierające drogę do bossa, pokonać go, co otworzy drogę prowadzącą do dalszej części wyspy.

W Olija zaimplementowano także prosty system craftingu. Podczas przeczesywania Terraphage zdobywamy materiały, z których zrobić można różne nakrycia głowy (wymaga to powrotu do miasta będącego tutejszą bazą wypadową). Głównemu bohaterowi można także zwiększyć maksymalną liczbę HP, jeśli uzbieramy odpowiednio dużo niebieskich klejnotów. 

Wideo - Olija

Komentarze (1)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper