Super Meat Boy Forever

Super Meat Boy Forever

5,6
8 oceny

Ocena wg platformy:

NS 5.0
PC 5.7
PS4 6.0
XONE -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Team Meat
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Zręcznościowa,   Platformowa
Premiery
Świat:
23.12.2020
Europa:
23.12.2020
Producent:
Team Meat
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Zręcznościowa,   Platformowa
Premiery
Świat:
23.12.2020
Europa:
23.12.2020

Super Meat Boy Forever - opis gry

Super Meat Boy Forever to gra zręcznościowa wyprodukowana i wydana przez niezależne studio Team Meat. Tytuł ukazał się na komputerach oraz konsolach PlayStation 4, Xbox One i Nintendo Switch. Był on kontynuacją Super Meat Boy.

Fabuła - Super Meat Boy Forever

Dalsza część tekstu pod wideo

Super Meat Boy Forever stawia większy nacisk na fabułę niż poprzednik (mniej więcej godzina cutscenek), choć mimo to nie odgrywa ona przesadnie dużej roli. Głównym bohaterem jest ponownie tytułowy Meat Boy, którego dziecko, Nugget, zostaje porwane przez arcywroga - doktora Fetusa. Meat Boy musi odbić pierworodnego i przy okazji rozprawić się z Fetusem.

Rozgrywka - Super Meat Boy Forever

Super Meat Boy Forever to podobnie jak pierwowzór dwuwymiarowa gra zręcznościową, choć względem pierwowzoru zaszło w niej kilka mniejszych i większych zmian. 

Po pierwsze, Super Meat Boy Forever to tzw. auto-runner. W grze mamy ograniczoną kontrolę nad postacią, która porusza się przed siebie sama. Po drugie, przystępniejsze jest sterowanie. Korzystamy z dwóch przycisków odpowiedzialnych kolejno za skok/atak i ślizganie/nurkowanie. Za ich pomocą musimy radzić sobie z przygotowanymi przez twórców pułapkami i przeszkadzajkami wszelkiej maści: kolców, laserów, wirujących ostrzy, bossami itd. itp. 

Innym niemałym novum jest czynnik losowości. Plansze są tutaj bowiem generowane proceduralnie z gotowych części przygotowanych przez projektantów. To, z jakich klocków gra skleci level, zależy od naszych umiejętności. Im lepiej będzie nam szło, tym poważniejsze wyzwanie otrzymamy. Stopień trudności w takich sytuacjach bowiem rośnie. Po przejściu planszy możemy do niej natomiast wrócić i spróbować sił z czymś znacznie bardziej wymagającym. 

Wymagania sprzętowe - Super Meat Boy Forever

  • System operacyjny: Windows 7
  • Procesor: Core i3
  • Pamięć: 2 GB RAM
  • DirectX: Wersja 10
  • Miejsce na dysku: 1 GB dostępnej przestrzeni

Wideo - Super Meat Boy Forever

Komentarze (2)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper