GunValkyrie

GunValkyrie

6,9
11 oceny

Ocena wg platformy:

XBOX 7.3

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Sega
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina
Śr. czas:
21 godzin
Premiery
Świat:
18.03.2002
Europa:
17.05.2002
Producent:
Sega
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina
Śr. czas:
21 godzin
Premiery
Świat:
18.03.2002
Europa:
17.05.2002

GunValkyrie - opis gry

GunValkyrie to produkcja science-fiction autorstwa należącego do Segi studia Smilebit. Akcja gry toczy się w alternatywnej wersji XX wieku. Tytuł wydano w 2002 roku na Xboxa, choć warto dodać, iż pierwotnie GunValkyrie powstawało z myślą o DC.

GunValkyrie pozwala nam się wcielić w członka oddziału specjalnego Team Dophin, którego zadaniem jest odnaleźć zaginionego genialnego naukowca. Jest nim doktor Hebbel, który na początku XX wieku naszej ery dokonuje wielu wiekopomnych odkryć z różnych dziedzin nauki, pozwalając Imperium Brytyjskiemu na całkowite podporządkowanie sobie świata. Wkład w rozwój ludzkości sprawia, iż w oczach niektórych zyskuje on status niemalże równy Bogu.

 

Cechą sztandarową produkcji Smilebit jest sterowanie wykorzystujące w równie ważnym stopniu obie gałki pada - lewą poruszamy się naszą postacią, prawą celujemy. Lewym spustem używamy też boosta, który bywa nieocenioną pomocą w trakcie zaliczania dziesięciu poziomów gry. Do wyboru (podejmowanego na początku niemal każdego etapu) mamy dwie postacie - Kelly i Saburouta. Ta pierwsza, jak można się spodziewać, jest szybsza i ma też bronie pozwalające lockować się na wielu celach, Saburout natomiast posiada potężniejszy arsenał, ale nie należy do najzwinniejszych. Różnice między obojgiem są zatem spore co da o sobie znać podczas rozgrywki. Postacie (i ich wyposażenie) można poza tym rozwijać za zdobywane pod koniec każdej misji pieniądze.

 

Graczowi przyjdzie odwiedzić wiele unikalnych miejscówek w klimacie elec-punk (według założeń twórców to bardziej rozwinięta wersja steampunka). Oprócz poszukiwań genialnego naukowca zbada on również okoliczności zniknięcia kolonii zamiast których straszą chmary dziwnych robali.

 

GunValkyrie cieszyło się uznaniem graczy i recenzentów, choć wielu zwracała uwagę na specyficzne, wymagające przyzwyczajenia sterowanie oraz nie do końca wykorzystany potencjał.

Wideo - GunValkyrie

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych