Football Manager Classic 2014

Football Manager Classic 2014

7,3
6 oceny

Ocena wg platformy:

PS Vita 7.3

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Sports Interactive (SI Interactive)
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Sportowa
Premiery
Świat:
11.04.2014
Europa:
11.04.2014
Polska:
11.04.2014
Producent:
Sports Interactive (SI Interactive)
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Sportowa
Premiery
Świat:
11.04.2014
Europa:
11.04.2014
Polska:
11.04.2014

Recenzja redakcji

Recenzja gry: Football Manager Classic 2014
Zdjęcie Paweł Myśliwiec

Paweł Myśliwiec

7.0
Recenzja gry: Football Manager Classic 2014
Pokaż kolejne recenzje

Football Manager Classic 2014 - opis gry

Seria Football Manager od lat cieszy się niesłabnącą popularnością wśród zapaleńców, którzy uwielbiają zmagać się z trudem menedżerskiego życia. Statystyki, analizy, transfery to ich chleb powszedni. Football Manager Classic 2014 został stworzony przez Sports Interactive i wydany na PS Vita. 

Football Manager od zawsze był tytułem zarezerwowanym dla PC-tów. Z czasem producent, SI Games, zaczął otwierać się na nowe kanały dystrybucji, dzięki czemu gra zadebiutowała najpierw na handheldach (13 kwietnia 2006 roku ukazała się wersja na PSP), a następnie w 2010 roku na iOS, a w 2012 na Androidzie. Były to jednak odsłony znacznie okrojone wobec wersji PC-towej. FM Classic 2014 na przenośnej na PS Vita oferuje ten sam zestaw funkcjonalności co wersja na komputery stacjonarne. Po raz pierwszy na urządzeniach przenośnych gra może pochwalić się trybem 3D, oferując ponadto jedną z kluczowych opcji dla grania na handheldach - możliwość przenoszenia zapisu gry między PS Vita i PC. W konsolowej odsłonie uproszczono kilka elementów (m.in. trening, scouting czy finanse), aby gracze, którzy nie mają całej doby, mogli szybko, łatwo i przyjemnie rozegrać sezon.

Odpalić i na bieżąco symulować możemy maksymalnie 3 kraje spośród 51 dostępnych. Jeden kraj to kilka szczebli rozgrywek, więc wybór lig jest duży. W Polsce co prawda są tylko dwa poziomy – Ekstraklasa i I liga, ale już w Anglii – 6. Po wyborze interesujących nas państw, przychodzi czas na decyzję odnośnie klubu, którym chcemy kierować.  Odwzorowanie statystyk zawodników, aktualność składów, dane zespołów, sztaby szkoleniowe - można wymieniać bez końca. FM to prawdziwa kopalnia wiedzy dla osób, które interesują się całą piłkarską otoczką.

Symulacja rozgrywki podzielona jest na kolejne dni, w trakcie których spływają do nas różne informacje: postępy naszych zawodników na treningach, transfery, kontuzje, relacje z mediami. W tym samym czasie możemy dokonywać transferów, rozgrywać mecze sparingowe czy zwalniać/zatrudniać współpracowników. Ekrany z informacjami są przejrzyste i czytelne. Dodatkowy atut to bardzo dobra polska wersja językowa, która ułatwia ogarnięcie ogromu informacji.

Wideo - Football Manager Classic 2014

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych