Football Manager 2017

Football Manager 2017

8,0
3 oceny

Ocena wg platformy:

PC 8.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Sports Interactive
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Sportowa,   Strategiczna
Premiery
Świat:
04.11.2016
Europa:
04.11.2016
Polska:
04.11.2016
Producent:
Sports Interactive
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Sportowa,   Strategiczna
Premiery
Świat:
04.11.2016
Europa:
04.11.2016
Polska:
04.11.2016

Recenzja redakcji

Football Manager 2017 - recenzja gry
Zdjęcie Paweł Myśliwiec

Paweł Myśliwiec

8.5
Football Manager 2017 - recenzja gry
PC

Football Manager 2017 - opis gry

Football Manager 2017 to gra strategiczna traktująca o zarządzaniu klubem piłkarskim. Za jej produkcję odpowiadało studio Sports Interactive, a za wydanie Sega. Była to trzynasta odsłona serii. Tytuł ukazał się tylko na komputerach.

Football Manager 2017 to kolejna edycja najpopularniejszego i najbardziej rozbudowanego menedżera piłkarskiego. Nowa część skupia się przede wszystkim na dalszym udoskonalaniu sprawdzonej formuły i nie wprowadza do niej żadnych rewolucyjnych zmian.

Największe zmiany dotyczą takich kwestia jak prezentacja czy przystępność (choć te z tej drugiej kategorii oczywiście nie upraszczają rozgrywki). Pierwsze rzucające się w oczy novum to zmieniony ekran startowy, na którym widnieje wizerunek naszego menedżera. Możemy go sobie stworzyć sami od podstaw lub wykorzystać do tego celu zdjęcie, które gra zeskanuje. Drugi patent, o którym warto w tym kontekście wspomnieć, to opcja szybkiego startu. Pozwala ona błyskawicznie wybrać klub, którym możemy pokierować, na podstawie naszej lokalizacji.

Niektóre aspekty gry zostały usprawnione. Na uwagę zasługuje tu dla przykładu nasza skrzynka wiadomości, w której znajdziemy rozmaite użyteczne informacje: porady od sztabu, atrakcyjniejsza analiza przed i pomeczowa i szereg innych rzeczy, które w poprzednich odsłonach wymuszały od nas klikania po kolejnych ekranach. Atrakcyjniej i czytelniej przedstawia się ekran porównania zawodników. Ci natomiast doczekali się przy transferach systemu obietnic, który poprzedza zakup piłkarza. Od teraz możemy danemu zawodnikowi zagwarantować konkretną pozycję na boisku, kurs językowy czy ulubiony numer. Jeśli obietnic nie spełnimy, zawodnik może się obrazić, a to może wpłynąć w skrajnym przypadku na morale całej drużyny.

Jeśli chodzi o prezentację, to pojawia się wyjście z tunelu, podczas którego zdarza nam się udzielić krótkich wypowiedzi na pytania mediów. Pojawiają się też obecne jeszcze w poprzedniej edycji konferencje pomeczowe. Poza tym poprawiono nieco grafikę, animację oraz sztuczną inteligencję, która lepiej przystosowuje się do naszej taktyki.

Nowa jest swoją drogą zakładka społecznościowa, w której pojawiają się wiadomości z serwisów społecznościowych.

Jeśli z kolei chodzi o tryby, to FM Touch, który jest uproszczoną wersją "normalnego" FM-a (mniej tabelek, większe nastawienie na to, co kluczowe - transfery, mecze), został odłączony i dostępny jest jako osobna gra. W "dużym" wydaniu FM-a, obok kariery solowej, mamy tradycyjną rozgrywkę online oraz nieco rozbudowane tryby, które zadebiutowały rok temu: Fantasy Draft (Turniej gwiazd) i Create-a-club (Własny klub). Pierwsza opcja to gratka dla grających online, którzy chcą stworzyć np. miniligę lub rozgrywki pucharowe - jest draft, opcja ustawienia budżetu itp. Drugi tryb to po prostu podręczny edytor - możemy wybrać dowolny klub i tak naprawdę stworzyć go na nowo - edycja nazwy, barw, składu (np. opcja dodania dowolnego zawodnika, byle zmieścić się w odgórnie narzuconym budżecie).

Wideo - Football Manager 2017

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych