Football Manager 2016

Football Manager 2016

8,0
3 oceny

Ocena wg platformy:

PC 8.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Sports Interactive
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Sportowa,   Strategiczna
Premiery
Świat:
13.11.2015
Europa:
13.11.2015
Polska:
13.11.2015
Producent:
Sports Interactive
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Sportowa,   Strategiczna
Premiery
Świat:
13.11.2015
Europa:
13.11.2015
Polska:
13.11.2015

Recenzja redakcji

Football Manager 2016 - recenzja gry
Zdjęcie Paweł Myśliwiec

Paweł Myśliwiec

8.0
Football Manager 2016 - recenzja gry
PC

Football Manager 2016 - opis gry

Football Manager 2016 to gra strategiczna traktująca o zarządzaniu klubem piłkarskim. Za jej produkcję odpowiadało studio Sports Interactive, a za wydanie Sega. Tytuł ukazał się tylko na komputerach z systemami Windows, Linux oraz Mac OS X.

Football Manager 2016 to kolejna edycja najpopularniejszego i najbardziej rozbudowanego menedżera piłkarskiego. Nasze zadanie polega na zarządzaniu klubem piłkarskim. Aspektów tej działalności jest wiele: zatrudniamy oraz zwalniamy piłkarzy i personel, dbamy o morale zawodników, odpowiadamy za trening, taktykę i scouting, analizujemy setki cyferek, które są obecne na każdym kroku (atrybuty piłkarza, statystyki, wyniki, tabele, finanse etc.). I, co warto dodać, nie mamy bezpośredniego wpływu na boiskowe wydarzenia.

Największą nowością są dwie opcje: możliwość stworzenia własnej drużyny i Fantasy Draft. Pierwsza nowość to ukłon w stronę osób, którym zawsze marzyło się zbudowanie swojego klubu i umieszczenie go w prawdziwej lidze. Jest to jednak związane z pewnymi obwarowaniami: nie możemy edytować finansów, bazy, reputacji czy kwalifikacji do pucharów. Jeżeli chodzi o Fantasy Draft – mamy tu do czynienia z podobną opcją, jak Create-a-club, tyle że wszystko dzieje się online – wybieramy rodzaj rozgrywek (liga, puchar, 1 vs 1), ustalamy budżet, tworzymy klub, zbieramy chętnych do gry i gramy (nim jednak sama rozgrywka, najpierw czeka nas draft, który pozwoli nam na stworzenie składu).

Inny nowy patent zasługujący na uwagę to system ProZone, wielka kopalnia piłkarskich statystyk do analizy dla najbardziej zaangażowanych graczy: podania, strzały, przechwyty, mapa aktywności itd. To jednak nie wszystko. Taktycy doczekali się również usprawnionego interfejsu oraz nowych ekranów poleceń drużynowych i indywidualnych.

Same mecze nie uległy żadnych szczególnym zmianom. Różnice są bardziej kosmetyczne. Co warto dodać, nasz trener (którego wygląd sami ustalamy na początku przygody z grą) bierze udział w konferencjach pomeczowych, podczas których może on odpowiadać na pytania zadawane przez media. 

Wideo - Football Manager 2016

Komentarze (1)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych