Fire Emblem Engage

Fire Emblem Engage

10,0
1 oceny

Ocena wg platformy:

NS 10.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Intelligent Systems
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strategiczna
Premiery
Świat:
20.01.2023
Europa:
20.01.2023
Producent:
Intelligent Systems
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strategiczna
Premiery
Świat:
20.01.2023
Europa:
20.01.2023

Recenzja redakcji

Fire Emblem Engage
Wojtek Gruszczyk

Wojciech Gruszczyk

8.5
Fire Emblem Engage – recenzja gry. Barwna opowieść pełna taktycznej rywalizacji
NS

Fire Emblem Engage - opis gry

Fire Emblem Engage to strategia turowa wyprodukowana przez Intelligent Systems i wydana przez Nintendo. Tytuł ukazał się na Nintendo Switch.

Fabuła - Fire Emblem Engage

Engage nie jest bezpośrednią kontynuacją poprzednich części cyklu, tylko opowiada zupełnie nową historię. Akcja rozgrywa się na kontynencie Elyos będącym domem dla pięciu państw. Punktem wyjścia dla opowieści jest pojawienie się Fell Dragona, smoka, który wybudza się po tysiącletniej przerwie i zagraża mieszkańcom Elyos. Głównym bohaterem (lub bohaterką) jest Alear. Jego (/jej) cechą charakterystyczną są niebiesko-czerwone włosy. Należy on do czczonego w przeszłości rodu i nazywany jest “Niebiańskim Smokiem”.

Rozgrywka - Fire Emblem Engage

Główne założenia rozgrywki Fire Emblem Engage nie uległy zmianie względem poprzedników. Bitwy rozgrywają się na mapach pokrytych kwadratowymi polami, po których poruszają się jednostki nasze i naszego przeciwnika. Gdy podejdą wystarczająco blisko, możliwa staje się wymiana ciosów. W grze zaimplementowano system Weapon Triangle działający na zasadzie papier-nożyce-kamień. Walczący posługują się trzema rodzajami uzbrojenia – jeden typ uzbrojenia może się dobrze sprawować przeciwko drugiemu, ale kiepsko przeciwko trzeciemu. Nowością jest status Break uniemożliwiający kontratak po otrzymaniu obrażeń.

Nowością w Fire Emblem Engage jest obecność specjalnych pierścieni (Emblem Rings), które mogą nam pomóc na kilka sposobów. Po pierwsze, działając jak zwyczajne akcesoria podnoszące parametry, po drugie – pozwalając wejść w stan Engaging dający dostęp do najlepszych umiejętności. Pierścienie mogą też przyzwać duchy bohaterów poprzednich odsłon, takich jak Marth.

Podobnie jak w Fire Emblem: Three Houses gra pozwala nam w niektórych momentach przejąć bezpośrednią kontrolę nad bohaterem/bohaterką i eksplorować otoczenie.

Wideo - Fire Emblem Engage

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper