Extermination

Extermination

6,7
28 oceny

Ocena wg platformy:

PS2 7.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
SCEE
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja
Śr. czas:
15 godzin
Premiery
Świat:
08.03.2001
Europa:
08.03.2001
Producent:
SCEE
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja
Śr. czas:
15 godzin
Premiery
Świat:
08.03.2001
Europa:
08.03.2001

Extermination - opis gry

Extermination to gra z gatunku survival horror, wydana w 2001 roku na konsolę PlayStation 2. Za jej stworzenie odpowiedzialne jest studio Deep Space, które od tamtej pory nie stworzyło już kolejnej gry.

Akcja tego tytułu ma miejsce w tajnej, wojskowej bazie, ulokowanej na terenach arktycznych. Prowadzono tam badania nad istotą z kosmosu, jednakże sprawy wymknęły się spod kontroli. Gracz wciela się w rolę Dennisa Rileya, który w towarzystwie skromnego oddziału został wysłany do tego miejsca w celu odkrycia źródła zagrożenia i ewentualnego wyeliminowania go. Na miejscu okazuje się, że załoga bazy została zdziesiątkowana przez bakterię HO-213, która stanowi dla człowieka śmiertelne niebezpieczeństwo.

W trakcie rozgrywki akcję obserwujemy z perspektywy trzeciej osoby, a chcąc przyjrzeć się bliżej poszczególnym elementom otoczenia, możemy przełączyć się na widok FPP. Zabawa polega na walce z mutantami, wśród których można znaleźć zarówno standardowe "mięso armatnie", jak i bossów - pokonanie tych ostatnich wymaga od gracza opracowania specyficznych taktyk i wykorzystywania wszystkich nadarzających się okazji, by położyć trupem danego delikwenta. Oprócz tego realne zagrożenie stanowi również wspomniana bakteria. Na ekranie nieustannie widoczny jest bowiem poziom skażenia - jeśli zostanie on wypełniony, bohater staje się cieniem samego siebie i w zasadzie jest niezdolny do walki. Wirus jest jednak można pokonać dzięki specjalnym kapsułom, które przywracają Dennisowi sprawność fizyczną i eliminują jego chorobę.

Choć najczęściej gracze mają możliwość skorzystania z tylko jednego rodzaju broni - karabinu SPR-4 - jest on podatny na wszelkiego rodzaju przeróbki. Możemy więc przymocować do niego najróżniejsze lunety, uchwyty, dodatki do luf, a także inne elementy, takie jak choć miniaturowa wyrzutnia rakiet czy miotacz ognia.

Gra w oczywisty sposób czerpie inspirację zarówno z takich serii jak Resident Evil czy Silent Hill, jak i z filmu Coś / The Thing.

Wideo - Extermination

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych