Downforce

Downforce

6,4
9 oceny

Ocena wg platformy:

PS2 6.4
GBA 7.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
SmartDog
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Wyścigi
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
14.06.2002
Europa:
28.03.2003
Producent:
SmartDog
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Wyścigi
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
14.06.2002
Europa:
28.03.2003

Downforce - opis gry

Downforce to gra wyścigowa w duchu arcade wyprodukowana przez studio SmartDog i wydana przez Titus Software. Tytuł ukazał się na konsolach PlayStation 2 oraz Game Boy Advance.

Wyścigi w Downforce przypominają Formułę 1, ale w rzeczywistości mamy tu do czynienia raczej z fikcyjnym futurystycznym sportem motorowym. Do wyboru są zawodnicy i zawodniczki z różnych stron świata. Także rywalizacja odbywa się w charakterystycznych, znanych miejscach jak Singapur, Las Vegas, Sydney czy Toronto. Na starcie jest ich siedem.

Poszczególne bolidy na pierwszy rzut nie różnią się niczym poza barwami, ale w rzeczywistości jest tego nieco więcej. Nie ma tu [w wersji na PS2] jednak parametrów opisanych liczbami czy wskaźnikami - każdy pojazd ma swój unikalny silnik, hamulce, opony oraz jakiś specjalny myk (np. dający się ustawiać spojler). Podczas właściwej rywalizacji liczy się przede wszystkim refleks, jak timing przy hamowaniu. W innym przypadku możemy nasz bolid wysłać na złom, bo nieuważna jazda, a co z tym idzie zniszczenia, rzutuje na jego osiągi Poza tym twórcy nie przygotowali żadnych power-upów ani opcji pozwalających modyfikować pojazdy.

Gra oferuje dość standardowe warianty rozgrywki. Jest tu opcja pozwalająca rozegrać szybki, pojedynczy wyścig wybranym kierowcą na wybranym torze, jazda na czas (time trial) oraz najważniejszy tryb - mistrzostwa. W ich trakcie bierzemy udział w serii wyścigów na wspomnianych siedmiu dostępnych torach. Jest też multiplayer dla maksymalnie dwóch osób.

Wraz z postępami można odblokowywać nową zawartość. Są to nowi kierowcy (do podstawowej dziesiątki może dojść jeszcze czwórka), nowe tory (aż czternaście, ale są to różne wariacje podstawowych siedmiu) oraz wyższe stopnie trudności.

Wideo - Downforce

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych