XG3: Extreme G Racing

XG3: Extreme G Racing

7,3
20 oceny

Ocena wg platformy:

PS2 7.2
GC 7.7

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Acclaim
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Wyścigi
Śr. czas:
15 godzin
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
21.08.2001
Europa:
31.08.2001
Producent:
Acclaim
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Wyścigi
Śr. czas:
15 godzin
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
21.08.2001
Europa:
31.08.2001

XG3: Extreme G Racing - opis gry

XG3: Extreme G Racing to gra reprezentująca gatunek futurystycznych wyścigów. Tytuł ukazał się na PlayStation 2 oraz GameCube’ie za sprawą Acclaim Entertainment i był trzecią częścią serii. Poprzednie dwie ukazały się na Nintendo 64.

Trzecia odsłona Extreme-G, podobnie jak poprzedniczki, przedstawia wyścigi futurystycznych motocyklów. Gra rozgrywa się w XXIII wieku a do wyboru otrzymujemy dwunastu zawodników ścigających się w sześciu różnych zespołach.

 

Twórcy przygotowali na użytek gry dziesięć tras, które skonstruowano tak, by pojazdy mogły rozwijać wielkie prędkości. Podobnie jak w poprzednich częściach serii, tutaj także unikalnym mykiem jest możliwość przebicia bariery dźwięku. Gdy odpowiednio się rozpędzimy, nasz pojazd wejdzie w specjalny stan, podczas którego milknie wszystko wokół prócz samej maszyny, a otoczenie staje się rozmazane.

 

Motocykle poszczególnych zespołów różnią się od siebie, jednak nie są to różnice mocno rzutujące na rozgrywkę. Trzecia część Extreme-G wprowadziła kilka nowych patentów, które wymagają od nas innych sposobów ‘użytkowania’ pojazdów. Wyróżnić można zwłaszcza dwa. Po pierwsze, nie ma już dopałki posiadającej funkcję boosta. Teraz boost jest dostępny w każdej chwili, ale mamy go w ograniczonych ilościach (informuje o tym specjalny wskaźnik). Po drugie, broni nie zgarniamy już z toru. W XG3 arsenał rozbudowujemy wygrywając kasę w wyścigach, a następnie wydając ją w sklepie pomiędzy kolejnymi zawodami. Tak jak w przypadku ‘dopalacza’, o stanie posiadania informuje specjalny wskaźnik.

 

Głównym trybem w produkcji Acclaim jest kariera, w której na przejście czeka kilka, ale tytuł oferuje również multiplayer. O czym warto wspomnieć, muzykę do gry napisali członkowie grupy The Ministry of Sound.

Wideo - XG3: Extreme G Racing

Komentarze (2)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych