Gumball 3000

Gumball 3000

5,1
9 oceny

Ocena wg platformy:

PS2 5.1

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Climax Studios
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Wyścigi
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
20.09.2002
Europa:
20.09.2002
Producent:
Climax Studios
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Wyścigi
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
20.09.2002
Europa:
20.09.2002

Gumball 3000 - opis gry

Gumball 3000 to gra wyścigowa w duchu arcade wyprodukowana przez brytyjskie Climax Studios i wydana przez SCi. Tytuł ukazał się na PlayStation 2. Produkcja ukazała się tylko w Europie.

Gra traktuje o tytułowym międzynarodowym rajdzie samochodowym organizowanym co roku. Jego uczestnicy mają do przejechania trzy tysiące mil po publicznych drogach, czyli w sumie blisko pięć tysięcy kilometrów. Choć w produkcji Climax Studios oczywiście nie ma aż tyle contentu.

Twórcy oddali nam do dyspozycji różne pojazdy, ale są to tylko fikcyjne modele. Pomiędzy nimi nie ma znaczących różnic. Sam model jazdy jest bardziej arcade’owy, stawiając nacisk na radochę z jeżdżenia - miłośnicy grzebania w ustawieniach i większego realizmu w grach wyścigowych raczej nie mają tu czego szukać.

Rywalizacja odbywa się na czternastu torach, a właściwie odcinkach. Trasy ulokowano w siedmiu miejscówkach. Podczas każdego z wyścigów musimy osiągnąć pewną pozycję. Jeśli nam się uda, przechodzimy dalej. Co warto dodać, w grze -- podobnie jak w rzeczywistości -- zawody odbywają się na publicznych drogach, toteż ma to swoje konsekwencje. Po pierwsze, po ulicach jeżdżą samochody nie uczestniczące w wyścigach. Po drugie, w niektórych miejscach ustawiono kamery mierzące prędkość. W przypadku jej przekroczenia zaczyna nam przeszkadzać policja.

Pomiędzy rywalizacją na kolejnych odcinkach zmagania urozmaicają rozmaite wyzwania. Mogą one na przykład polegać na kolekcjonowaniu obiektów porozmieszczanych na torze przeszkód. Wygrana w nich pozwala odblokować bonusową zawartość, jak bardziej cudaczne pojazdy.

Oprócz trybu odwzorowującego Gumball 3000 mamy też inne, bardziej standardowe warianty rozgrywki typu Time Trial (jazda na czas) czy Multiplayer (dla dwóch osób).

Wideo - Gumball 3000

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych