Deracine

Deracine

9,0
1 oceny

Ocena wg platformy:

PS4 9.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
From Software
Wersja językowa:
Pełne wsparcie języka polskiego Pełna
Gatunek:
Przygodowa,   Wirtualna rzeczywistość
Śr. czas:
5 godzin
Premiery
Świat:
06.11.2018
Europa:
08.11.2018
Polska:
08.11.2018
Producent:
From Software
Wersja językowa:
Pełne wsparcie języka polskiego Pełna
Gatunek:
Przygodowa,   Wirtualna rzeczywistość
Śr. czas:
5 godzin
Premiery
Świat:
06.11.2018
Europa:
08.11.2018
Polska:
08.11.2018

Recenzja redakcji

Deracine - recenzja gry. Uwierz w ducha
Zdjęcie Laughter

Laughter

8.5
Deracine - recenzja gry. Uwierz w ducha
PS4

Deracine - opis gry

Deracine to gra przygodowa wyprodukowana przez studio From Software i wydana przez Sony Interactive Entertainment. Tytuł ukazał się na PlayStation 4 i do działania wymagał gogli wirtualnej rzeczywistości. Przy jego tworzeniu brał udział Hidetaka Miyazaki, twórca serii Souls.

Deracine nie ma wiele wspólnego z serią Souls, z którą łączone było nazwisko Miyazakiego - ani pod względem fabuły, ani pod względem gameplayu. Akcja rozgrywa się nie w krainie fantasy, w której prawie wszystko chce nas pozbawić życia, ale w szkole z internatem gdzieś na dalekiej brytyjskiej prowincji. My wcielamy się tutaj w ducha przyzwanego przez jedną z uczennic, który od tego momentu na różne sposoby uczestniczy w życiu szkoły, ingerując w życie uczniów i poznając ich tajemnice. Nie ma tu jednak sielanki - z czasem w historii dochodzi do nieoczekiwanych zwrotów.

Deracine to gra utrzymana w onirycznym klimacie, gdzie przez większość czasu mamy wrażenie, jakbyśmy zastygli w echach odległego snu zbiorowej świadomości. Opowieść przesiąknięta jest melancholijnym nastrojem, który uwydatnia się nie tylko za sprawą muzyki instrumentalnej, ale i nawet w sposobie, w jaki bohaterowie wypowiadają kwestie. Jako zjawa przemierzamy zakątki internatu i poznajemy echa przeszłości poprzez statyczne widma stanowiące niematerialny odcisk dawnych wydarzeń. Nasza postać posiada zdolność manipulacji czasem oraz życiem, które niejednokrotnie wykorzystamy do nawiązania kontaktu i budowania relacji z tutejszymi mieszkańcami. Wraz z rozwojem wydarzeń mamy też wpływ na przebieg historii poprzez zmienianie przeszłości, np. czasem podmienimy książkę w rękach chłopca i wpłyniemy na jego podświadomość albo ukradniemy życie zwierzęciu, by ożywić inne. Gra, warto dodać, jest jednak całkowicie liniowa.

Styl narracji przypomina serię Souls. Historia nie jest tu bowiem wyłożona na tacy, zamiast tego musimy sami zbierać i łączyć uzyskane w trakcie rozgrywki informacje. 

Wideo - Deracine

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych