Last Labyrinth

Last Labyrinth

6,0
1 oceny

Ocena wg platformy:

XSX|S -
NS -
PC 6.0
PS4 -
XONE -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Amata K.K.
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Wirtualna rzeczywistość
Premiery
Świat:
13.11.2019
Europa:
13.11.2019
Producent:
Amata K.K.
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Wirtualna rzeczywistość
Premiery
Świat:
13.11.2019
Europa:
13.11.2019

Last Labyrinth - opis gry

Last Labyrinth to gra przygodowa wyprodukowana przez studio Amata K.K. Tytuł ukazał się na komputerach oraz konsoli PlayStation 4 i do działania wymagał on gogli wirtualnej rzeczywistości. Przy jego tworzeniu brali udział twórcy m.in. Puppeteer, The Last Guardian czy Doko Demo Issho.

Produkcję studia Amata K.K. cechuje minimalistyczny styl narracji. W grze wcielamy się w jeżdżącą na wózku i skutą kajdanami tajemniczą postać (niemogącą mówić) dysponującą czymś w rodzaju laserowego wskaźnika. Dzięki niemu musimy wydawać proste komendy równie tajemniczej dziewczynie o imieniu Katia mówiącej w nieznanym języku. Wraz z jej pomocą należy wydostać się z niezbyt gościnnego miejsca, w którym z niewyjaśnionych przyczyn mieliśmy pecha się znaleźć.

Rozgrywka w Last Labyrinth polega na rozwiązywaniu łamigłówek. Schemat jest bardzo prosty: trafiamy do pomieszczenia i musimy znaleźć sposób, by jakoś z niego uciec. Nad naszą postacią nie mamy bezpośredniej kontroli. Zamiast tego wydajemy komendy wspomnianej dziewczynie, pokazując jej laserem, gdzie ma się udać i z którymi obiektami wejść w interakcje. Zagadki są różne - niektóre bywają mniej, a niektóre bardziej abstrakcyjne. O ile początek gry nie sprawia większych problemów, później poprzeczka zostaje nam zawieszona znacznie wyżej (całość można ukończyć w mniej więcej dziesięć godzin). Co warto w tym kontekście dodać, nasze wpadki kończą się tutaj często dość makabrycznymi scenami śmierci. Gdy już się natomiast uporamy z jedną łamigłówką, wówczas przechodzimy do kolejnego pokoju z następnym wyzwaniem (po drodze zaś stopniowo poznajemy więcej informacji o naszym położeniu).

Przy grze, jak wspomniano na wstępie, pracowali weterani japońskiej branży. Warto również dodać, że muzykę do niej napisał Hiroki Kikuta, który w przeszłości udzielał się m.in. przy Secret of Mana czy Soulcalibur V.

Wideo - Last Labyrinth

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper