Falcon Age

Falcon Age

5,7
3 oceny

Ocena wg platformy:

NS -
PC 5.5
PS4 6.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Outerloop Games
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja,   Wirtualna rzeczywistość
Premiery
Świat:
09.04.2019
Europa:
09.04.2019
Producent:
Outerloop Games
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja,   Wirtualna rzeczywistość
Premiery
Świat:
09.04.2019
Europa:
09.04.2019

Recenzja redakcji

Falcon Age - recenzja gry. Widziałem orła cień
7.5
Falcon Age - recenzja gry. Widziałem orła cień
PS4

Falcon Age - opis gry

Falcon Age to gra action-adventure z widokiem z perspektywy pierwszej osoby wyprodukowana przez studio Outerloop Games. Tytuł ukazał się na PlayStation 4, PC i Nintendo Switch. 

Akcja Falcon Age rozgrywa się na dalekiej, skolonizowanej planecie rządzonej przez tzw. Outer Ring Company. Ma ona poważne problemy wynikające z eksploatacji zasobów naturalnych. Główną bohaterką jest Ara, która zostaje niesłusznie oskarżona i w efekcie trafia do więzienia, gdzie zmuszana jest do niewolniczej pracy. Korzystając pewnego dnia z nadarzającej się okazji, udaje jej się jednak uciec z pomocą niewielkiego sokoła. Niedługo później Ara postanawia dołączyć do ruchu oporu zmagającego się z miejscowym reżimem.

Dalsza część tekstu pod wideo

Falcon Age to gra przygodowa rozgrywająca się w (częściowo) otwartym świecie, w której wydarzenia obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby. Relacja głównej bohaterki z poznanym przypadkowo sokołem stanowi nie tylko ważny element fabuły (historia przedstawia, jak rozwija się ta ‘znajomość’), ale też integralną część rozgrywki. Obie postacie muszą bowiem współpracować, by poradzić sobie z rozmaitymi wyzwaniami. Dobrze to widać na przykładzie walki. Nasi podopieczni ścierają się z różnymi rodzajami nieprzyjaciół. Czasami to Ara musi wyeliminować niektórych, by sokół mógł wykonać swoje zadanie, czasami na odwrót.

Podróżując po świecie gry i wyzwalając kolejne jego regiony, spotykamy różnych NPC-ów. Mogą oni udzielić przydatnych informacji o sobie lub świecie albo zlecić wykonanie jakiegoś zadania. W Falcon Age dostępne są też aktywności przypominające minigry, jak np. wariacja nt. minigolfa, która polega na wbiciu piłki w odpowiednie miejsce za pomocą laserowego bicza.

W grze zaimplementowano też gotowanie/przyrządzanie jedzenia dla sokoła. Korzystać możemy z owoców, warzyw czy upolowanych zwierząt. Jedzenia regeneruje zdrowie, ale aby coś przyrządzić, potrzebujemy kart z przepisami. Ponadto dostępne są też ubrania i akcesoria dla latającego podopiecznego.

Wideo - Falcon Age

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper