Cresteaju

Cresteaju

0,0
0 oceny

Ocena wg platformy:

NS -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Shou
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG
Premiery
Świat:
17.09.2020
Europa:
02.02.2021
Producent:
Shou
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG
Premiery
Świat:
17.09.2020
Europa:
02.02.2021

Cresteaju - opis gry

Cresteaju to japońska gra RPG wyprodukowana przez Shou i wydana przez PLiCy. Tytuł ukazał się na Nintendo Switch. Był on remakem gry wydanej dwadzieścia lat wcześniej na PC i popularnej wówczas w japońskim internecie.

Fabuła - Cresteaju

Główną bohaterką gry jest dziewczyna o imieniu Luna z miasta Cresfield. Jej rodzinne zostają pewnego dnia najechane przez Eternal, sektę uzbrojonych po zęby fanatyków wierzących i narzucających wiarę w fałszywego Boga. Co więcej, Cresfield to zaledwie jeden z wielu podbojów Eternal - organizacja ma bowiem o wiele większe ambicje. W tej sytuacji Luna postanawia działać i powstrzymać ten zwycięski pochód. Pomagają jej między innymi podróżnik Dithen, kapłan Nack, uczony Xavier oraz komik Layzel.

Rozgrywka - Cresteaju

Creseaju to, jak wspomniano na wstępie, remake gry z 2001 roku. Nowa wersja doczekała się szeregu zmian. Po pierwsze, grafika jest trójwymiarowa (przy produkcji korzystano z silnika NintendoWare Bezel Engine). Po drugie, dodano sporo nowej zawartości: nowe scenki fabularne, nowe utwory muzyczne, zmodyfikowano interfejs graficzny, zaimplementowano rankingi (mierzące czas przejścia) itd. Warto przy tym dodać, że twórcy dla purystów przygotowali również tryb retro z oryginalną ścieżką dźwiękową.

System walki jest turowy. W trakcie starć duże znaczenie ma pozycja zajmowana przez naszych podopiecznych i ich przeciwników (wpływa to bowiem na to, kogo można zaatakować lub obronić). Każda z postaci dysponuje pewną liczbą punktów LP (odpowiednik HP) oraz MC (tutejsze MP), które regenerować można zadając obrażenia nieprzyjaciołom.

W Cresteaju dostępny jest ponadto system rozwoju. Podczas trwania przygody ciułamy punkty umiejętności, a te wykorzystujemy do nauki nowych zdolności.  

Wideo - Cresteaju

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper