Summer in Mara

Summer in Mara

8,0
2 oceny

Ocena wg platformy:

NS -
PC 8.0
PS4 -
XONE -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Chibig Studio
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja,   Symulacja
Premiery
Świat:
16.06.2020
Europa:
16.06.2020
Producent:
Chibig Studio
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja,   Symulacja
Premiery
Świat:
16.06.2020
Europa:
16.06.2020

Summer in Mara - opis gry

Summer in Mara to gra action-adventure wyprodukowana i wydana przez niezależne Chibig Studio. Tytuł ukazał się najpierw na PC i Nintendo Switch, a później trafił też na PS4 i Xbox One.

Fabuła - Summer in Mara

Summer in Mara pod względem założeń przypomina trochę serię Harvest Moon/Story of Seasons. Główną bohaterką gry jest dziewczynka o imieniu Koa, która od bardzo wczesnej młodości żyje na bezludnej tropikalnej wyspie. Gdy bohaterka była małym dzieckiem, statek, którym podróżowała, rozbił się, a ona została cudem uratowana przez istotę nazywającą się Yaya Haku - skrzyżowanie człowieka i ryby. Na przestrzeni lat Yaya przekazywała swojej podopiecznej najpotrzebniejszą wiedzę, np. dotyczącą tego, jak przeżyć, lecz w końcu Koa zostaje zmuszona radzić sobie sama. Wydarzenia nabierają rozpędu, gdy na wyspie zjawia się inna tajemnicza istota, która prosi Koę, by ta pomogła jej znaleźć drogę do domu.

Rozgrywka - Summer in Mara

Zabawę rozpoczynamy na dachu domu głównej bohaterki. Część świata stoi przed nami otworem, ale by ruszyć z fabułą do przodu, musimy wykonywać questy, które przeważnie sprowadzają się do zdobycia konkretnych przedmiotów, np. warzyw. Zarządzanie uprawami jest jednym z ważniejszych, jeśli nie najważniejszym filarem rozgrywki. Oprócz tego hodujemy także zwierzęta i gromadzimy materiały potrzebne do konstruowania przydatnych narzędzi (potrzebujemy do tego planów, których początkowo nie mamy zbyt wiele). W niektórych sytuacjach gra daje nam nieco swobody działania. Jeśli otrzymaliśmy zadania dostarczenia pewnej ryby, potrzebujemy odpowiedniej przynęty. Tę Koa może znaleźć sama lub ją kupić.

Twórcy przygotowali w sumie ponad trzysta różnego rodzaju questów. Co więcej, podróżując po archipelagu spotkamy też ponad dwadzieścia postaci, które można lepiej poznać. Każda z nich ma swoją historię. 

Wideo - Summer in Mara

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper