SaGa Frontier Remastered

SaGa Frontier Remastered

8,0
4 oceny

Ocena wg platformy:

PS4 7.3
NS -
PC -
Mobile -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Square Enix
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG
Premiery
Świat:
15.04.2021
Europa:
15.04.2021
Producent:
Square Enix
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG
Premiery
Świat:
15.04.2021
Europa:
15.04.2021

Recenzja redakcji

SaGa Frontier Remastered – recenzja gry. Osiem historii – jedna gra
Zdjęcie aysnel

aysnel

7.5
SaGa Frontier Remastered – recenzja gry. Osiem historii – jedna gra
PS4 NS PC MOBILE

SaGa Frontier Remastered - opis gry

SaGa Frontier Remastered to japońska gra RPG wyprodukowana i wydana przez Square Enix. Tytuł ukazał się na PC, konsolach PS4 i Switch oraz urządzeniach przenośnych. Był on remasterem klasyka z czasów PS1 wzbogaconym o nową zawartość.

Fabuła - SaGa Frontier Remastered

Podobnie jak inne gry z tej samej serii SaGa tytuł daje graczowi duże poczucie swobody. Akcja dzieje się w uniwersum zwanym The Regions, układzie słonecznym, który składa się z planet (o różnym stopniu zaawansowania cywilizacyjnego), pomiędzy którymi można podróżować regularnie kursującymi statkami. Gracz wciela się w jedną z ośmiu postaci, z których każda ma inne cele. Ich historie rozwijają się w zależności od wybranych opcji dialogowych, od wydarzeń jakie miały miejsce i od tego, kto jest w naszej drużynie. Wolności sprzyja dodatkowo struktura gry: już od samego początku możemy podróżować tam, gdzie dusza zapragnie.

Rozgrywka - SaGa Frontier Remastered

W SaGa Frontier zaimplementowano dość standardowy system walki. Pojedynki są turowe, a grając mamy do dyspozycji szeroki wachlarz broni i umiejętności (istnieją nawet ataki łączone), których nasi podopieczni wyuczają się albo podczas starć, albo kupując je w sklepach. Gdy wygrywają, rosną natomiast ich statystyki, co przypomina rozwiązanie znane z Final Fantasy II (obie gry reżyserowała zresztą ta sama osoba). W tym kontekście warto dodać, że The Regions zamieszkują różne rasy, które wykazują się różnymi cechami. Potwory nie mogą np. wyekwipować żadnej broni, z kolei Mecs (roboty) są w stanie dodawać części poszerzające wachlarz ich możliwości.

Nowości - SaGa Frontier Remastered

Największą nowością remastera jest dodanie ósmej grywalnej postaci. Jest nią funkcjonariusz sił porządkowych Fuse, którego scenariusz miał pojawić się pierwotnie w pierwowzorze, lecz z powodu goniących developera terminów został on wycięty. Twórcy dodali ponadto niedokończone sceny ze scenariusza Asselus.

SaGa Frontier Remastered oferuje też poprawioną grafiką, zmodyfikowany interfejs i możliwość przyspieszania walk. 

Wideo - SaGa Frontier Remastered

Komentarze (6)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych