Autonauts

Autonauts

10,0
1 oceny

Ocena wg platformy:

PC -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Denki
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Strategiczna,   Symulacja
Premiery
Świat:
17.10.2019
Europa:
17.10.2019
Polska:
17.10.2019
Producent:
Denki
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Strategiczna,   Symulacja
Premiery
Świat:
17.10.2019
Europa:
17.10.2019
Polska:
17.10.2019

Autonauts - opis gry

Autonauts to gra strategiczna, w której naszym zadaniem jest skolonizować planetę. Za jej produkcję odpowiada studio Denki, w tym Gary Penn, jeden z twórców pierwszej części Grand Theft Auto. Tytuł ukazał się na komputerach.

Produkcja studia Denki nie zaprząta sobie głowy opowiadaniem złożonych historii. Nasze zadanie sprowadza się do kolonizacji niezamieszkanych obcych planet - i tyle. Jak jednak tego dokonamy - to już zależy wyłącznie od nas.

Jak zwykle w takich przypadkach bywa, zaczynamy skromnie. Nasza postać sama eksploruje obcą planetę, gromadzi potrzebne materiały (w rodzaju drewna czy kamieni), zbiera jagody itd. Z czasem jednak nasze/jej możliwości są coraz większe, a to za sprawą szeroko pojętej automatyzacji, która jest główną atrakcją rozgrywki. Rzecz mianowicie sprowadza się do konstruowania robotów, bez których możemy zapomnieć o tym, że przedsięwzięcie kolonizacji okaże się udane. Im więcej mechanicznych pomocników zaś posiadamy, tym więcej zadań możemy im zlecić - od ścinania drzew poprzez gotowanie. Przy tym należy jednak dbać o właściwą organizację pracy i przydzielanie zadań. Jeżeli dla przykładu nauczymy jednego robota ścinać drzewa, warto też sprawić, by inny mógł posadzić nowe. Tym sposobem nie pozbawimy się w prosty sposób potrzebnych materiałów. 

Wraz z postępami zdobywamy plany, które pomagają skutecznie zarządzać naszym ‘biznesem’. Możemy dzięki budować na przykład pojemniki do przechowywania materiałów czy stacje badawcze umożliwiające odkrywanie nowych umiejętności i narzędzi. Roboty także mogą nabywać nowe umiejętności: łowienia ryb, gotowania, szycia, prowadzenia gospodarstwa itd. 

Gra nie stawia nam ostatecznego celu. Nie ma w niej też zagrożeń, przez które moglibyśmy przegrać. 

Wideo - Autonauts

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych