Persona 5 Strikers

Persona 5 Strikers

7,7
28 oceny

Ocena wg platformy:

NS 7.6
PC 8.0
PS4 7.7

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Omega Force
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG akcji
Śr. czas:
51.5 godzin
Premiery
Świat:
20.02.2020
Europa:
23.02.2021
Polska:
23.02.2021
Producent:
Omega Force
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG akcji
Śr. czas:
51.5 godzin
Premiery
Świat:
20.02.2020
Europa:
23.02.2021
Polska:
23.02.2021

Recenzja redakcji

Persona 5 Strikers - recenzja gry. Poproszę więcej takich spin-offów
Igor Chrzanowski

Igor Chrzanowski

8.0
Persona 5 Strikers - recenzja gry. Poproszę więcej takich spin-offów
NS PC PS4

Persona 5 Strikers - opis gry

Persona 5 Strikers to gra action-RPG wyprodukowana przez studio Omega Force i wydana przez Atlus. Tytuł ukazał się na PC i konsolach PlayStation 4 i Nintendo Switch. Pod względem rozgrywki przypominał on serię Dynasty Warriors.

Fabuła - Persona 5 Strikers

Dalsza część tekstu pod wideo

Produkcja Omega Force rozgrywa się kilka miesięcy po wydarzeniach ukazanych w Persona 5/Persona 5 Royal. Grupa Phantom Thieves, której udało się wówczas uratować kraj, przeszła w ‘stan spoczynku’, a jej lider -- pseudonim Joker -- wyjechał z Tokyo i powrócił w rodzinne strony. W związku z letnimi wakacjami bohaterowie postanawiają jednak znów się spotkać. 

Podczas przygotowań do wypadu na plaże w Shibuyi Joker, Ryuji i kot Morgana trafiają na niezwykle popularną idolkę Alice Hiiragi, co rozpoczyna ich nową przygodę. Otrzymują od niej kartę, która jest przepustką do “krainy czarów”, po czym przenoszą się do nieznanych obszarów Metaverse, gdzie Cienie kradną ludziom ich pragnienia, a sprawczynią tego zamieszania jest właśnie Alice. Próba ucieczki kończy się na wysypisku śmieci, na którym bohaterowie odnajdują Sophię - androida z amnezją uważającego się z bliżej nieznanych powodów za przyjaciela ludzkości.

Rozgrywka - Persona 5 Strikers

Rozgrywka w Persona 5 Strikers różni się dość znacząco od Persony 5, która była japońskim RPG-iem z turowym systemem walki. Tytułowi Omega Force bliżej jest natomiast do serii Dynasty Warriors, czego jednym z przykładów jest zręcznościowy system walki, choć elementów RPG tu oczywiście też nie brakuje.

Gra zachowuje pewne cechy kluczowe dla pierwowzoru. Podczas zmagań mamy okazję przejąć kontrolę nad różnymi postaciami (nie jest to więc tylko Joker), które posiadają inne parametry i charakterystykę. Ci zaś mogą przyzywać persony. Dodać warto, że w trakcie ich przyzywania czas się zatrzymuje, co pozwala nam na spokojnie wybrać potrzebną personę (kierunkami prawo/lewo), która najlepiej przyda się na polu walki (przeciwnicy posiadają bowiem swoje słabości związane z elementami/żywiołami). 

Poza standardowymi elementami RPG w w P5 Strikers nie brakuje Velvet Roomu, gdzie możemy dokonywać np. fuzji person, by w ten sposób pozyskiwać lepszych pomocników do kolejnych bojów. Korzystamy też ze specjalnych punktów (Persona Points) służących do rozwijania podopiecznych czy kart pozwalających wyuczać się nowych zdolności, a nawet przyrządzamy posiłki (wymaga to jednak uprzedniego zdobycia przepisu).

W odróżnieniu od P5 w Strikers odwiedzamy wiele regionów Japonii, a nie tylko Tokyo. Spośród dostępnych miejscówek warto wymienić np. Sapporo czy Okinawę. Oprócz głównego wątku twórcy przygotowali też szereg zadań pobocznych.

Wideo - Persona 5 Strikers

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video

Komentarze (42)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper