Crystar

Crystar

7,0
1 oceny

Ocena wg platformy:

PS4 -
NS -
PC 7.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Gemdrops
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG akcji
Premiery
Świat:
18.10.2018
Europa:
30.08.2019
Producent:
Gemdrops
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG akcji
Premiery
Świat:
18.10.2018
Europa:
30.08.2019

Crystar - opis gry

Crystar to gra action-RPG wyprodukowana przez japońskie studio Gemdrops i wydana na Zachodzie przez Spike Chunsoft. Tytuł ukazał się na PC, PS4 i Nintendo Switch.

Za scenariusz gry odpowiada Naoki Hisaya, scenarzysta kilku popularnych powieści graficznych (jak Kanon, Moon czy One: Kagayaku Kisetsu e), zwłaszcza dla dorosłych, oraz seriali animowanych. Opowieść koncentruje się na perypetiach dwóch sióstr - Rei i Mirai, a przede wszystkim na tej pierwszej. Rei budzi się pewnego razu w dziwnym miejscu. Jak się okazuje, są to zaświaty, w których przebywają dusze zmarłych. Jest tam też Mirai, która została zabita przez siostrę, w co nie chce uwierzyć Rei. Niedługo później zjawia się przed nią diabeł, który informuje bohaterkę, że jeśli dusza jej siostry dotrze do głębin otchłani, nie będzie się dało jej uratować. 

Crystar to gra action-RPG, czyli mamy tu do czynienia ze zręcznościowym systemem walki. Wspomniana wyżej Rei jest główną bohaterką, lecz dodać należy, że nie jest jedyną grywalną postacią. W starciach mimo to uczestniczy zawsze tylko jedna postać, choć pomiędzy podopiecznymi możemy się swobodnie przełączać. Sterowanie przypomina wiele innych gier akcji. Zwykłe ataki dostępne są pod dwoma przyciskami (słabszy i silniejszy), a do tego dochodzą również specjalne umiejętności odpalane przy jednoczesnym wciśnięciu R1 i jednego z czterech głównych przycisków kontrolera (możemy sobie tę kombinację podpiąć to, co chcemy). 

W grze zaimplementowano kilka ciekawych patentów. Pierwszy to głosy potępionych dusz, tj. pokonanych przeciwników, które towarzyszą głównej bohaterce i w zaświatach, i w realu (pomiędzy tymi dwiema rzeczywistościami może ona przeskakiwać). Dusze te bohaterka może opłakiwać, co pozwala jej uporać się z karmą i rozwijać zdolności. Płacz przydaje się też podczas walki. Po nabiciu specjalnego wskaźnika (zwanego tear gauge) Rei może przyzwać swojego Strażnika, który pomaga jej w zmaganiach. 

Wideo - Crystar

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper