Tales of Arise

Tales of Arise

8,3
45 oceny

Ocena wg platformy:

PS5 8.0
XSX|S 8.0
PC 8.8
PS4 8.7
XONE -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Bandai Namco
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG
Śr. czas:
62.5 godzin
Premiery
Świat:
09.09.2021
Europa:
10.09.2021
Polska:
10.09.2021
Producent:
Bandai Namco
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG
Śr. czas:
62.5 godzin
Premiery
Świat:
09.09.2021
Europa:
10.09.2021
Polska:
10.09.2021

Recenzja redakcji

Tales of Arise – recenzja gry. Soczysta uczta dla fanów jRPG
PPE logo

redakcja

9.0
Tales of Arise – recenzja gry. Soczysta uczta dla fanów jRPG
PS5 XSX|S PC PS4 XONE

Tales of Arise - opis gry

Tales of Arise to japońska gra RPG wyprodukowana i wydana przez Bandai Namco Entertainment. Tytuł ukazał się na komputerach oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One. Był on kolejną odsłoną serii Tales of.

Fabuła - Tales of Arise

Fabuła gry kręci się wokół dwóch planet: Dahna i Rena. Mieszkańcy Dahna od dawna czcili Renę, jednak relacje między mieszkańcami planet trudno jest nazwać partnerskimi lub przyjaznymi. Dahna bezlitośnie eksploatuje bowiem Renę z jej surowców, a zamieszkujących ją ludzi traktuje jak niewolników i gorszy sort. Główni bohaterowie gry, Alphen i Shionne, pochodzą z różnych światów, ale mają wspólny cel: walkę o lepszą przyszłość i pokój między obiema stronami sporu. 

Rozgrywka - Tales of Arise

Pod względem rozgrywki Tales of Arise nie odbiega drastycznie od poprzednich odsłon cyklu. Rozgrywkę można tu podzielić na dwie części: eksplorację i walkę. Jeśli chodzi o to pierwsze, nasi podopieczni odwiedzają zróżnicowane, obszerne lokacje związane z fabułą, ale nie tylko. Nowością jest większa niż wcześniej możliwość wchodzenia w interakcje z otoczeniem, do czego przydają się punkty CP. Co więcej, nasi podopieczni potrafią także pływać w niektórych zbiornikach wodnych (tych z odpowiednio płytką wodą).

System walki jest zręcznościowy. Po spotkaniu przeciwników w trakcie eksploracji przenosimy się na specjalnie wydzielone pole bitwy, po którym można się swobodnie przemieszczać. Nasi podopieczni (do wspomnianej dwójki dołączają także inni bohaterowie) dysponują unikatowymi dla siebie umiejętnościami, a z czasem pozyskują nowe dzięki tutejszemu systemowi rozwoju. Warto dodać, że z czasem bohaterowie zdobywają także tytuły, te zaś da się im ‘przypinać’ i wpływać tym samym na ich potencjał bojowy. 

Oprócz powyższego gra oferuje także inne atrakcje, jak łowienie ryb czy uprawianie roślin. W Tales of Arise nie brakuje także tzw. skitów, krótkich konwersacji między bohaterami, które pozwalają graczom lepiej poznać postacie i relacje między nimi. 

Wideo - Tales of Arise

Komentarze (34)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper